Конспект заняття з ОБЖ для другої молодшої групи «Безпека в будинку»

Програмний зміст:Розглянути та обговорити приклади небезпечних випадків та запобіжні заходи. Виховати дбайливе ставлення до свого життя. Вчити дітейскладно відповідати на питання вихователя, мислити логічно. Розвивати вміння вислуховувати відповідь товариша не перебиваючи.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про безпеку у домі. Ви, звичайно, думаєте, що будинок найбезпечніше місце на світі. Але це зовсім так. Щоб зробити своє житло зручним, людина забезпечила його безліччю різних пристосувань та механізмів. Це і пральна машина, і телевізор, і пилосос, і електрична праска. А ще ліфт, сміттєпровід, балкон та багато іншого.

Вихователь: Хлопці, скажіть чому балкон небезпечний для дітей?

Діти: Можна впасти з балкона та розбитися.

Вихователь: Та хлопці, ви все правильно кажете. Послухайте та запам'ятовуйте:

Якщо у будинку є балкон

Пам'ятайте – небезпечний він!

І відчинене вікно

Залучати вас не повинно!

Вихователь: Діти, назвіть небезпечні предмети, які ви знаєте

Діти: плита, розпечена праска, гаряча каструля.

Вихователь: Не підходь до плити дружок,

Ти можеш отримати опік.

Вихователь: Молодці! А колючі та ріжучі предмети є небезпечними для нас? Перерахуйте їх?

Діти: Так можна порізатись. Голки, ножі, ножиці, цвяхи.

Вихователь: Нічого небезпечнішого немає,

Чим ув'язнений предмет!

Бритви, ножиці, ножі

Бракуйте малюки!

Вихователь: Скажіть, хлопці, можна маленьким діткам брати сірники та ще й запалювати їх без нагляду дорослих?

Діти: Дітям сірники брати не можна! Може виникнути пожежа! Можна обпектися!

Для гри, для гри

Сірники до рук не бери!

Не жартуй дружок з вогнем,

Щоб не шкодувати потім.

Вихователь: Хлопці, а навіщо потрібні сірники?

Діти: Сірники потрібні, щоб запалювати газову плиту, свічку, багаття, піч. Це можуть робити лише дорослі.

Вихователь: Правильно, від необережного поводження з вогнем може виникнути пожежа. Вогонь дуже небезпечний. Він спочатку горить повільно, потім язики полум'я стають вищими, сильнішими, розгоряються, вирують, спалюють все на своєму шляху.

Чим небезпечна для нас гаряча вода?

Діти можна отримати опік.

Вихователь: Кран відкривайте обережно, адже окропом обпектися можна! Та й холодна вода, На жаль, корисна не завжди.

Вихователь: Хлопці, давайте згадаємо, що ще може бути небезпечним у домі? Я вам трохи підкажу: воно буває гірким і їх п'ють коли хворіють.

Діти: ліки та таблетки.

Вихователь: Хто мені скаже, чому не можна брати ліки та таблетки без дозволу дорослих?

Діти: Можна отруїтися.

Вихователь: Правильно, адже ви не знаєте, при яких захворюваннях п'ють різні таблетки. Тому не слід чіпати ліки та таблетки без дорослих.

Вихователь: Вдома в кожній аптечці є градусник, хто мені скаже, навіщо він потрібний?

Діти: виміряти температуру.

Вихователь: Правильно, але так само градусник є дуже небезпечним предметом, якщо його взяти та розбити. Блискучі кульки ртуті – дуже сильна отрута, смертельна для всього живого.

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами поговорили про небезпечні предмети у будинку. Використовуйте лише предмети, призначені для дітей. Вчіться зовсім не чіпати ті речі, які можуть представляти вам серйозну небезпеку, як би це не було цікаво.

Гра "Що спочатку, що потім"

Мета: Розвивати вміння аналізувати проблемні ситуації, які можуть зустрітися вдома, у дворі, на вулиці.

Матеріал: картки із зображенням небезпечних ситуацій.

Діти пояснюють, чому вона виникла, як вийти з небезпечної ситуації та не потрапити до неї.


Улмекен Кенжебекова
Конспект заняття у другій молодшій групі «Уроки безпеки»

Конспект заняття у 2 молодшій групідитячого садка по темі:

« Уроки безпеки- Як прищепити почуття самозбереження дитині».

Цілі заняття:

Навчальна:

1. Формування уявлень дітей про небезпечні життя і здоров'я людей предметах і ситуаціях, із якими зустрічаються у повсякденному житті.

Розвиваюча:

1. Розвиток моторних та сенсорних функцій.

2. Продовжувати роботу з формування пов'язаного мовлення.

3. Розвивати пам'ять, логічне мислення, уяву.

Виховна:

1. Формування акуратності та самостійності у використанні різних матеріалів та предметів;

2. Розширення самосвідомості про моральні зразки поведінки: доброта, співчуття та дружбі

Матеріали, обладнання:

Бейджики всіх хлопців; Подивіться, як гарно!

Іграшка (ослик);

Таблиці з предметними малюнками за кількістю дітей ;

Демонстраційні картинки з малюнками (ніж, вилка, праска, пила, кран, сірники);

Конверт із листом від Бобрьонка;

Подарунок із цукерками;

Силуети кольорів за кількістю картинок.

Хід заняття

Вихователь: Привіт хлопці! Будемо друзями! Ви згодні! Я дуже рада, що мені зустрілися такі добрі хлопці! Діти, подивіться, хто це до нас прийшов, це маленький віслюк. А віслюк такий сумний. Давайте спитаємо у віслюка, що з ним сталося?

Я розповім Вам про мій нещасний випадок:

У кухні я посуд мив,

Кран із водою на всю відкрив…

Від миття мене відволік

Несподіваний дзвінок!

Я не вимкнув воду,

Забув про все,

Час говорив про гру, погоду

І ще про те, про це!

У двері наполегливий дзвінок

Від розмови вмить відволік!

Я сусідів затопив,

Як я погано вчинив!

За два. Уявіть дня

Зверху ллється на мене!

Ось хлопці моя порада:

Кран із водою закривати

Не годиться забувати!

Вихователь: А ви хлопці вдома завжди крани закриваєте? А навіщо потрібно закривати крани з водою? Що може бути, якщо вода у квартирі?

Відповіді дітей: намочити меблі, затопити квартиру, мами та тата будуть засмучуватися, потрібно робити ремонт і т.д.

Вихователь: Правильно хлопці, щоб не затопити свою квартиру і квартиру своїх сусідів потрібно закривати завжди крани після того, як помиєте руки і нагадати мамі, коли виходите погуляти або йдете в гості Що потрібно сказати: Мамо, а ми закрили кран з водою?

Вихователь: Ослик знаєш, а наші хлопці ніколи не забувають закривати крани? Давайте покажемо віслюку, як ми вміємо закривати крани.

Гра на моторику рук: «Закручуємо кран»:

1. стиснути в кулачок одну руку;

2. другуруку ставимо на кулачок та імітуємо закривання крана;

3. розтиснути пальці;

4. все повторити з іншою рукою.

Вихователь: Ослик, а що ж ще з тобою сталося?

Ослик: Це не зі мною, а з моїм другом Бобренко Він потрапив до лікарні через те, що порізав лапку. Ось почитайте, що він написав Вам у листі.

Вихователь: Хлопці прочитаємо лист? Добре, слухайте:

Здрастуйте хлопці, всім велике і тепле привіт!

Я лежу в лікарні і хочу вам сказати:

І чіпати їх небезпечно!

І ножі для дітлахів –

Чи не іграшка, ясно?

Шило - гострий інструмент,

Не беріть також,

Вколоти в один момент

Шило дуже може!

Ось пила! Ох, гостра!

Спиці, праска, сірники та голки.

Бракуйте з полиці!

Ось хлопці моя порада:

Із цими предметами…

Грати я не раджу!

Вихователь: Дуже шкода хлопця, а що ж трапилося з ним хлопці, хто мені скаже?

Відповіді дітей: він порізав лапку, він вколовся голкою тощо.

Вихователь: А ви хлопці берете ці предмети? Правильно хлопці не можна грати з ножами, вилками, голками, ножицями, не можна грати з праскою, брати сірники. Можна поранитися.

Вихователь: А щоб боберок швидко погладшав, давайте хлопці навчимо Ослика робити маленьку зарядку, а ти ослик запам'ятай і навчиш Бобрьонка цим вправам, і це допоможе йому швидко вилікуватися.

Фізкультурна пауза:

Вранці сонечко встає вище-вище-вище потягування вгору

Увечері воно піде нижче-нижче-нижче нахил вниз

Тік-так, тик-так, годинник іде ось так нахили вліво - вправо

Молодці, малюки - вклонилися від душі нахили вниз

І поплескали в долоні – буде день тепер добрим! ляскають у долоні

Вихователь: А Ослик нам у подарунок приніс гру Пограємо хлопці!

Гра: "Що станеться?"

Вихователь: Хлопці перед Вами картки Хлопці, подивіться на цих картинках намальовані обличчя хлопчика та дівчатка: хлопчик з сумним обличчям, а дівчинка з радісним. І ще картки з предметами, ось ніж, вилка, праска, пила, кран, сірники та інші предмети – вони можуть засмутити нас, якщо ми не будемо з ними обережні у користуванні. А також предмети, які можуть тішити дітей – це іграшки: кулі, м'яч, машинка, квіти. Потрібно розподілити усі картинки між хлопцями. Хлопчик засмучений, бо він уже знає, якими предметами треба звертатися обережно. А дівчатка покладіть предмети, які тішать дітей.

Давайте хлопці я трохи допоможу Вам, ось ніж він може нам поранити пальчик, його ми покладемо хлопчику. Перш ніж вибирати, куди покласти картинку, подумайте, що з цих предметів може засмутити, а що порадувати.

Діти самостійно викладають картинки, вихователь надає підтримку та допомагає виконувати завдання.

Вихователь: Хлопці давайте дамо нашому ослику добрі поради, а які?

Щоб не залити квартиру:

1 порада: потрібно завжди закривати крани з водою;

Щоб не потрапити до лікарні:

2 порада: не грати з гострими та небезпечними предметами

Вихователь: Хлопці, наш Ослик хоче попрощатися з Вами, адже йому треба відвідати друга Бобренка

Ослик: Хлопці, щоб ви не сумували і не переживали за мене та мого друга я приніс вам подарунок

Вихователь: Що потрібно сказати хлопці Ослику? Дякую тобі Ослик від хлопців, передавай привіт Бобренко. Досвідання Ослик!

Вихователь: Ослик пішов, а ми хлопці, давайте згадаємо про предмети, які можуть доставити нам біль та смуток Подивіться і назвіть, що може засмутити?

Відповіді дітей: нож, ножиці, праска, вилка, сірники, пила, голки, якщо забудемо закрити кран.

Вихователь: Хлопці, Ви називайте ці предмети, а я закриватиму їх красивими квітами і всі предмети, які можуть нас засмутити, перетворяться на предмети, з якими треба навчитися правильно користуватися і вони будуть нам приносити тільки радість! Я навчу вас ними користуватися, і вони будуть приносити нам користь! Подивіться, як гарно!

Вихователь: Хлопці, наше заняття закінчується, а що Вам сподобалося, запам'яталося?

Вихователь вислуховує відповіді дітей.

Доброго дня хлопці!

Всім велике і тепле привіт!

Я лежу в лікарні і хочу вам сказати:

Що вилки та ножиці так гострі,

І чіпати їх небезпечно!

І ножі для дітлахів –

Чи не іграшка, ясно?

Шило - гострий інструмент,

Не беріть також,

Вколоти в один момент

Шило дуже може!

Ось пила! Ох, гостра!

Спиці, праска, сірники та голки.

Бракуйте з полиці!

Ось хлопці моя порада:

Із цими предметами…

Грати я не раджу!

З повагою, Ваш друг Бобрьонок

Конспект з ОБЖ для дітей другої молодшої групи

«Небезпечні предмети»

Ціль : Закріпити уявлення дітей про небезпечні предмети, що зустрічаються у побуті

Завдання:

Розширити уявлення дітей про небезпеку, яка може виникнути вдома, у дитячому садку.
Уточнити знання дітей про правила користування колючими предметами, що ріжуть.
Виховувати в дітей віком акуратність у роботі з небезпечними предметами.
Розвивати почуття безпеки та самозбереження.
Закріплювати знання правил безпечного поводження з вогнем.

Попередня робота:читання творів А. Чувілін «Вогонь – небезпечна гра, С. Я. Маршак «Пожежа», Розгляд ілюстрацій «Пожежна безпека», «Небезпечні предмети».

Інтеграція освітніх галузей:соціально-комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток, художній – естетичний розвиток.

Обладнання: кошик з іграшками, "небезпечні предмети" - голка, ножиці, таблетки, молоток, пасатижі, плакат із зображенням небезпечних предметів, фломастер червоного кольору, ігровий персонаж - Зайчик.

Запланований результат:

Діти познайомляться з небезпечними предметами, які у побуті. У дошкільнят розвиватимуться навички безпечної поведінки у побуті. Словниковий запас дітей збагатиться новими словами та поняттями.

Хід НІД

Стукіт у двері. До групи входить Зайчик з кошиком.

Вихователь: Привіт Зайчику!

Зайчик : Здрастуйте хлопці!

Вихователь: Я дивлюся, Зайко, ти з собою щось приніс?

Зайчик : Так, я приніс із собою свої іграшки. Може зіграємо?

Віддає вихователю коробку, в якій лежать: голка, ножиці, молоток та пігулки.

Вихователь: Подивимося, які ти нам приніс іграшки.

Ай-ай-ай, здається, я вкололася? Ой, як мені боляче! Чим це я вкололася?

Діти: голкою, ножицями.

Вихователь: Зайчик, навіщо тобі голка та ножиці?

Зайчик : Я хотів із ними пограти. Адже ножиці гарні та яскраві, а голка блискуча, тоненька.А ще я хотів зашити гудзик ляльці, але в мене нічого не вийшло.

Вихователь: Хлопці, а чому у Зайчика нічого не вийшло?

Діти: Бо він не вміє шити.

Вихователь: Подивіться, хлопці, яка тоненька та гостра голочка, які великі та гострі ножиці. Потрібно спочатку навчитися користуватися ними. Якщо у вас, хлопці, щось порветься, до кого ви звертаєтеся по допомогу?

Діти: До мами, тата, бабусі.

Вихователь: Правильно, хлопці, тільки дорослі вміють шити голкою та користуватися ножицями. А ти, Зайко, запам'ятай, що є такі предмети, які можуть завдати шкоди вашому організму. Ці предмети називаються -небезпечні. Хлопці, які небезпечні предмети знайшли в кошику з іграшками?

Діти: Голку та ножиці.

Вихователь: Давайте, хлопці, перевіримо, а чи все гаразд у цьому кошику. Хто хоче перевірити?(виходять 2-3 дитини та знаходять таблетки). А навіщо нам потрібні ліки?

Діти: Щоб лікуватись.

Вихователь: А хіба в нас хтось захворів?

Діти: Ні, ми не хворіємо.

Зайчик: Це я взяв їх. Я хотів пограти з вами м'ячиками(Дістає з кишені м'ячики), І в мене захворіла б спина. Я б випив пігулку і в мене все пройшло б.

Вихователь: А хіба ти знаєш, яку таблетку треба випити, щоби вилікувати спину.

Зайчик: Ні, не знаю.

Вихователь: А ви, хлопці, знаєте, яку треба випити таблетку?

Діти: Ні.

Вихователь: А якщо ви захворіли, до кого звертаєтесь по допомогу?

Діти: До мами, тата, бабусі, лікаря.

Вихователь: Правильно, лише дорослий знає, які потрібно випити ліки. Ой, хлопці, а якби Зайчик випив би ці пігулки, що б із ним трапилося?

Діти: У нього б захворів живіт, він би отруївся

Вихователь: Ти чуєш, Зайко, що тобі діти кажуть. Запам'ятай, будь ласка,правило : ніколи не бери ліки і не намагайся сам себе лікувати Це дуже небезпечно! А щоб у тебе не боліла спина, потрібно щоранку робити зарядку. Давайте, хлопці, покажемо Зайчику, як ми робимо зарядку.

Фізкультхвилинка:

«Зайчики»

Дівчата й хлопчики,

Уявіть собі, що ви зайчики.

Раз два три чотири п'ять,

Почав заінька скакати.

(Стрибки вперед-назад)

Лапки вгору та лапки вниз,

На шкарпетках підтягнись.

Вліво, вправо вклонися,

Нахилися та піднімися

(Рухи виконувати за змістом тексту)

Зайчику холодно сидіти,

Треба погріти лапочки.

(Присідання навпочіпки, потирання рук)

Зайчику холодно стояти,

Потрібно зайчику поскакати.

(Виконання стрибків, стоячи на місці)

Дівчата й хлопчики,

Уявіть собі, що ви зайчики.

(Напівприсідання з поворотами вправо-ліворуч)

Хтось зайчика злякав,

Зайчик стрибнув - і поскакав.

(Поворот спиною, присідання навпочіпки,

обхопити себе руками, голову опустити вниз).

Вихователь: Ну, Зайчику, давай подивимося, що в тебе там ще залишилося в твоїй корзинці.

Хлопчики знаходять зламану машинку.

Вихователь: А хто ж зламав машину? Це ви хлопчики?

Діти: Ні.

Зайчик: Це я її зламав. Потім хотів відремонтувати, взяв інструменти, а мені нічого не вийшло.

Вихователь: А що ти її ремонтував?

Зайчик: Ось цими інструментами.(Дістає важкий молоток та пасатижі).

Вихователь: Діти, подивіться, які важкі інструменти взяв Зайчик.(3-4 дітей намагаються їх взяти до рук).Хто може працювати з такими інструментами, хлопці?

Діти: Тільки тато чи дідусь.

Вихователь: А чи можна сказати, що це небезпечні предмети?

Діти: Так.

Вихователь: Що може статися, якщо ви візьмете важкий молоток?

Діти: Він може впасти на ногу та зламати палець, а пасатижі можуть притиснути

його. Буде дуже боляче.

Вихователь: Тепер ти зрозумів, Зайко, чому в тебе нічого не вийшло. Ці інструменти дуже важкі та небезпечні.

Зайчик: Хлопці, я все зрозумів, тепер я не братиму до рук небезпечних предметів. А давайте трохи пограємось.

Гра «Подорож»

Діти вимовляють слова і водночас виконують рухи.

На коні їхали, до кута доїхали.

Сіли на машину, налили бензину.

На машині їхали, до річки доїхали.

Т-р-р! Стоп! Поворот! На річці пароплав.

Пароплавом їхали, до гори доїхали.

Пароплав не йде, треба сісти у літак.

Літак летить, у ньому мотор гуде. У-у-у.

Похитаємося трохи, адже над нами хмари.

Праворуч, ліворуч повернемося

І один одному посміхнемося.

Вихователь: Давайте, хлопці, ще раз нагадаємо зайчику, які небезпечні предмети ми з вами знаємо.(Виставляю плакат із зображенням небезпечних предметів).

Тепер ми їх закреслимо червоним фломастером, щоб Зайчик краще запам'ятав правила. (Діти виходять по черзі та закреслюють небезпечні предмети).

Вихователь: Давайте погрозимо пальчиком Зайці і скажемо: «Не можна грати голками та ножицями, а також брати ліки та важкі інструменти. Це надзвичайно небезпечні предмети.

Продовжувати знайомити дітей з поняттям «безпечне» та «небезпечне» та усвідомлювати важливість безпеки життєдіяльності.

Повторити правила безпечного перебування вдомата користування речами домашнього вжитку, повторити правила поведінки з незнайомими предметами.

Розвивати граматично правильну мову при складанні речень.

Виховувати потребу повсякденного дотримання правил безпеки, уміння співчувати та допомагати.

Обладнання: маленька хатинка, ляльковий стілець, кролик з рукавичкою для руки, молоток, аптечка, конверт з малюнками, загадки, відео.

Попередня робота: розгляд стенду « Небезпечні предмети».

Хід заняття у молодшій групі дитячого садка

На столі – невисока театральна ширма. За нею чується стукіт. Діти підходять до столу.

Вихователь: Діти, ви чуєте, хтось стукає. (Вихованець із дітьми прислухається) І хто це стукає? Діти, а ну відгадайте, хто це стукає. (Через хатинку виглядає зайчик з молотком у руках. Діти підходять до столу)

Кролик. Це я зайчик, стукаю молоточком, хочу як тато майструвати. Тук-тук! Ай ай ай! Біденький, мій пальчик!

Вихователь. Що сталося, зайчику?

Кролик. А-а-а! Як боляче! Це все молоток зробив! Це він мене вдарив! Ай ай ай! (Зайчик починає плакати)

Вихователь. Ой, зайчику, та в тебе кров. Не плач, зайчику, зараз тебе дітки пошкодують і допоможуть, пальчик одразу перестане хворіти. (Діти беруть з аптечки лейкопластир і прикладають до рани, шкодують, гладять зайчика.) (Коли закінчили лікувати пальчик у зайчика, вихователь звертає увагу дітей на коробку, яка з'явилася)

Вихователь: Ой, діти, дивіться, поки ми лікували кролика, тут з'явилася якась цікава коробка. Давайте подивимося, що там. (Вихованець відкриває коробку, а там лист)

Вихователь: Діти, тут лежить якийсь лист. Цікаво, від кого? Зараз прочитаємо. (Вихованець читає листа) «Дорогі діти, на жаль, я не можу сьогодні до вас прилетіти і передаю вам свій урок, який ви обов'язково подивіться. Тітонька Сова»

Вихователь: Хлопці, погляньмо, що нам за урок передала тітонька Сова. Ти, зайчику, теж сідай з нами і подивися. (Перегляд відео)

Вихователь: Ну, діти, ви зрозуміли, що не можна брати небезпечні предмети. А чому?

Вихователь: Зайчику, а ти зрозумів?

Зайчик: Так, зрозумів, більше не братиму предмети, якими можна грати.

Вихователь: Діти, а давайте ми з вами трохи відпочинемо.

Фізкультхвилинка «Сонечко»

Сонце вийшло з-за хмарки,

Ми простягнемо до сонця ручки. (Потягування – руки вгору.)

Руки в сторони, а потім ми їх ширше розведемо. (Потяг - руки в сторони.)

Ми закінчили розминку.

Відпочили ніжки, спинка.

Вихователь: Малята, тітонька Сова в листі залишила вам гру-завдання.

Дидактична гра «Небезпечні предмети»

Тут два конверти: червоний та зелений, ще є картинки, на яких зображені предмети, якими можна грати та якими не можна грати. А ось і завдання до гри. Потрібно розкласти картинки на конверти. У зелений — картинку, де зображено предмет, яким можна грати, а червоний — яким не можна грати. (Діти розкладають картинки в конверти)

Вихователь: Молодці, хлопці, ви чудово впоралися із завданням. Добре запам'ятали, що не можна брати небезпечні речі, якими користуються дорослі.

Правило. Не для гри малюкам інструменти мами та тата. (Вихованець дістає з коробки від тітоньки Сови сюрприз для дітей, маленькі кіндер-сюрпризи)

Вихователь: Діти, за те, що ви сьогодні добре запам'ятали якими іграшками можна грати, а якими не можна, тітонька Сова приготувала для вас маленькі сюрпризи. (Вихованець роздає дітям подарунки)

Підсумок заняття

Дітям слід бути обережними при користуванні предметів.

Ельміра Мудра

Ціль: познайомити дітей з небезпечними ситуаціями та предметами, що підстерігають їхні будинки.

Завдання: вчити вибирати безпечні предмети для ігор, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій під час відсутності дорослих; виховувати в дітей віком обережність вміння поступати правильно у тому чи іншого життєвої ситуації.

Хід заняття:

У: Хлопці, погода за вікном хороша, а у вас настрій гарний? А давайте і нашим гостям настрій піднімемо!

Д: Привіт хлопці!

Привіт, друзі!

Бачити вас ми раді,

Ми одна родина!

У: Хлопці, наша сьогоднішня зустріч буде присвячена безпеці будинку. Всі люди думають, що найбезпечніше місце на землі – це наш дім. Але і вдома нас можуть чатувати на різні небезпеки, а ось які, ми з вами сьогодні це і з'ясуємо.

Бесіда:

У: Я вам розповім одну історію В одній родині жив – був хлопчик Коля. Якось мама з татом вирушили на роботу, а Коля залишився вдома один. А ви хлопці, коли залишалися одні вдома? (Вислухати відповіді дітей)

У: Послухайте, що ж сталося потім Раптом у двері зателефонували, це прийшли друзі Коліни Петя та Вася. Коля підбіг до дверей і відчинив їх. Як ви вважаєте, чи правильно Коля вчинив?

Д: Ні.

У: А як треба було вчинити?

Д: відповіді дітей

У: Правильно хлопці, обов'язково потрібно запитати "Хто там?", потрібно подивитися в замок дверей, не можна говорити, що батьків немає вдома.

Гра з м'ячем "Свій чужий"

У: Хлопці, а давайте пограємося у гру "Свій чужий". Я вам кидатиму м'яч і називатиму слова якщо це «свій»то ви ловите м'яч, а якщо я назвала «чужого»то м'яч ловити не треба: мама, тітка, листоноша, сусід, дідусь, бабуся, друг, поліцейський…

У: Молодці. Слухайте історію далі. Друзі зайшли до Колі у гості, вони веселилися, дивилися мультики, а потім вирішили пограти у лікарів. Вася та Петя прикинулися, що у них болять животи, Коля дістав із маминої аптечки таблетки та дав їх друзям.

У: Хлопці, як ви думаєте правильно вчинив Коля?

Д: Ні, таблетки дітям чіпати не можна

У: А чому?

Д: Тому що ліки дітям не іграшка їх може чіпати лише лікар чи мама, таблетками можна отруїтися


У: Правильно Так ось, друзі вирішили не грати в лікарів, а вирішили виглядати у вікно.

Як ви думаєте, це хороша ідея?

Д: Ні, тому що з вікна можна вивалитися

У: Правильно хлопці це погана ідея, в жодному разі не можна виглядати у вікна, щоб не сталося лиха. Слухаємо історію далі, друзям на очі потрапили сірники, Вася вирішив запалити одну і подивитися, як вона будить горіти.

У: Чи добре вигадав Вася?

Д: Ні від гри зі сірниками може статися пожежа

У: Молодці, хлопці. Але вдома є ще дуже багато небезпечних предметів, які дітям чіпати не можна. Зараз ми подивимося, чи знаєте ви які це предмети.

Гра «Можна – Не можна»


У: Хлопці, я вам показуватиму картинки із зображенням різних предметів, а ви дивлячись на них будіть говорити можна з ними грати чи не можна.

Пігулки – не можна, ними можна отруїтися;

Градусник – не можна, може розбитися;

Ніж – не можна, їм можна поранитися;

Молоток – не можна, їм можна щось розбити;

Пилосос – не можна, це електроприлад;

Іграшки – можна, ними грають діти;

Олівці – можна, ними можна намалювати гарний рисунок;

Сірники – не можна, може статися пожежа.

У: Продовжуємо слухати історію Друзі переконали Васю не запалювати сірники, вони сіли за стіл, взяли олівці альбоми і намалювали мамі багато чудових малюнків.

У: Тепер хлопці ви знаєте, як потрібно поводитися вдома, коли залишитеся одні Давайте і ми з вами намалюємо у подарунок мамі малюнок.


Публікації на тему:

Номінація конкурсу «Небезпеки нам не страшні» Укладач вихователь: Чагаєва Л. А. Вік дітей: 2-3 роки Програмний зміст: Познайомити.

Вихователь Панюкова Р. Р. Тема. «Щоб не було лиха». Цілі: 1. Освітнє завдання: виявити та закріпити знання дітей про пожежу: причини.

Конспект проведення гри-тренінгу «Щоб не було лиха».Конспект проведення гри-тренінгу «Щоб не було лиха». Мета: створення умов для запобігання можливим небезпечним ситуаціям для вихованців.

Шановні, батьки! Світ, що оточує дитину, складний і сповнений небезпеки. Наше з вами завдання забезпечити дітям безпеку та здоровий.

Презентація щодо безпечної поведінки для дітей середньої групи на тему: "Щоб не було лиха!" Завдання: закріпити уявлення дітей про деяких.

Проект з безпеки у підготовчій групі «Щоб не було лиха»Вихователь: Шулепова Є. М., Пермінова І. У. Вступ: Микола Олексійович Островський, відомий письменник, автор роману «Як гартувалася сталь».