Позакласний захід

«Доброта врятує світ»

Мета: 1. дати уявлення про людські стосунки;

2. сформувати потребу у виконанні добрих дел;

3. виявити правильне та помилкове уявлення про добро і зло;

4. розвивати мову та пам'ять дітей.

Хід заняття

Доброта. Яке старе слово! Не століття вже, а тисячоліття люди сперечаються про те, чи потрібна вона чи ні, корисна чи шкідлива, гідна поваги чи смішна. Суперечки йдуть, а люди страждають через те, що доброти не вистачає в їхньому житті.

Доторкнися до мене добротою,

І хвороби змиє хвилею,

І сум обійде стороною,

Осяє душа красою.

Що таке доброта? (Відповіді дітей)

У Тлумачному словникуОжегова дається таке визначення доброти:

«доброта – чуйність, душевне прихильність до людей, прагнення робити добро для інших»

Сьогодні ми з вами, хлопці, спробуємо стати чарівниками, спробуємо навчитися бути добрішими. Для цього я пропоную вам створити свій садок доброти. Давайте разом посадимо дерева у нашому саду, але не прості дерева, а чарівні.

У центрі нашого саду посадимо Велике Дерево Добрих Слів, навколо якого висадимо решту дерев.

Але перш, ніж посадити його, давайте виконаємо завдання: Згадайте всілякі слова, в яких сховався загальний корінь

(доброзичливий, добросердний, доброчесний, добросусідський, добровільний, добродушний…)

Бачите, як багато слів містять у собі корінь зі слова «добро».

Які ще гарні словави знаєте?

А які слова можуть образити? (грубі та злі)

Є дуже гарне прислів'я «Добре слово лікує, а погане калічить».

Як ви її знаєте?

Від кого ви чуєте добрі слова?

Де ви їх чуєте?

А як ви вважаєте, де ж насправді живе доброта? ( у нашій душі)

Саджаємо Велике Дерево Добрих Слів

Тепер, хлопці, послухайте вірш Лева Ніколаєнка «Доброта».

У будинку добрими справами зайнята,

Тихо ходить квартирою доброта.

Ранок добрий у нас,

Доброго дня та добра година.

Добрий вечір, ніч добра,

Було добре вчора.

І звідки, спитаєш ти,

У будинку стільки доброти?

Що від цієї доброти

Приживаються квіти,

Рибки, їжачки, пташенята.

Я тобі відповім прямо:

Це мама, мамо, мамо!

Багатьом у житті ми завдячуємо мамі. У неї чуйне серце, ласкаві та добрі руки. Саме мама є душею сім'ї.

Я пропоную посадити ще одне дерево – Дерево Добрих Мам

Послухайте пісню про маму у виконанні наших дівчаток.

У народі до доброти завжди ставилися по-особливому. Недарма кажуть: «Добре слово та кішці приємно». Ось зараз ми згадаємо прислів'я, де звучить слово доброта. Та ось нещастя. Впустила я коробочку, прислів'я і розлетілися. Допоможіть зібрати їх.

Від добра добра не шукають.

На добро відповідай добром.

Добре мовчання краще за порожнє балаканина.

Зла людинане проживе у добрий вік.

На добрий привіт, добрий та відповідь.

Дерево мудрості

А чи завжди ви уважні до батьків, друзів, однокласників? Розкажіть, будь ласка, про ті добрі вчинки, які ви здійснили у школі, вдома, на вулиці та в інших місцях.

(Оповідання дітей)

Тепер ми з вами посадимо дерево. Дерево Добрих Вчинків

"Життя, гідне людини, - життя, побудоване на добрі", так сказав Максим Горький. Щодня життя надає нам шанс бути гідною та доброю людиною. Чи йдете ви вулицею, чи сідаєте в автобус, чи граєте з хлопцями.

А тепер подивіться на тему нашого заняття. Як вона звучить? ("І я можу бути чарівником")

А де мешкають чарівники? (У казках)

Яких чарівників та з яких казок ви знаєте? ( Чарівник із «Руслану та Людмили», Кощій Безсмертний, Фея із «Попелюшки», Василиса Прекрасна...)

Все ж таки яких чарівників більше?

То що роблять у казках чарівники? ( творять добро)

А тепер уявіть, що ви стали власником чарівних предметів:

Картинки: скатертина-самобранка, чарівна паличка, чоботи-скороходи

Завдання: придумайте добрі справи, які можна за допомогою цих чарівних предметів зробити.

Значить, і ви можете стати чарівниками. Адже головне чаклунство – це доброта.

Тепер ми з вами можемо посадити ще одне дерево. Дерево Добрих Справ

Не випадково Народна мудрістьгасить: « Доброта що сонечко». Як ви розумієте цей вираз?

Так, сонечко нам дарує тепло, увагу, турботу та радість. Сонечко посилає нам чарівні промінчики і робить нас уважними, лагідними, ввічливими та добрими.

Воно таке.

На дошці малюнок сонця – на променях слова: грубий, злий, жадібний, сумний, горе, ворожнеча, обман, жорстокість

Ой, хлопці, якийсь злий чарівник спеціально вирішив заплутати нас! Він перевернув усі слова. Давайте виправимо помилку – замінимо всі слова на протилежні.

Діти. (Проміньки перевернути)

Якщо сонце велике – воно на небі. А є маленьке сонечко – воно світить у кожному з нас. Це наша доброта. Ось чому до нас іноді звертаються: Сонечко, Сонце моє.

Добра людина той, хто любить людей і допомагає їм. Він любить природу та береже її. А любов та бажання допомогти зігріває нас самих, як сонце.

Ось чому кажуть: Зрозуміти та виконати бажання іншого – одне задоволення, слово честі!

Я думаю, що ви хотіли б зробити багато хорошого для своїх близьких, друзів, себе. І сьогодні у вас є така нагода, адже сьогодні ми всі трошки чарівники.

Давайте згадаємо казку Валентина Катаєва «Квітка-семиквітка»

Які бажання мали дівчинка?

А яке бажання було останнім?

Уявіть, що ця чарівна Квітка-семиквітка потрапила до нас Ми скажемо добрі побажаннясвоїм друзям, які тут сидять гостям. І ці побажання обов'язково здійсняться. Подумайте, щоб ви хотіли нам побажати.

Гра «Квітка-семиквітка»

У ведучого в руках Квітка-семиквітка. Декілька хлопців відривають пелюсток, кажуть чарівні слова:

Лети, лети, пелюстка

Через захід на схід,

Через північ, через південь,

Повертайся, зробивши коло.

Лише торкнешся ти землі –

Бути по-моєму вели… ( побажання хлопців)

Ось наш сад і сповнився добрими деревами. Так дбайте про свій сад, не дозволяйте йому заростати бур'янами, наповнюйте його сонячним світлом, добрими словами і, особливо, добрими справами.

Ще в старій Азбуці літери називалися словами:

Аз, Буки, Веді, Дієслово, Добро,

Живете, Земля, Люди, Думайте, Спокій

Абетка ніби казала: «Люди Землі, живіть, мисліть, думайте і творіть добро»

Нехай ці слова стануть вашим гаслом на все життя.

Добре бути, зовсім не просто!

Не залежить доброта від зростання,

Не залежить доброта від кольору,

Доброта не пряник, не цукерка.

Треба тільки добрим бути

І в біді одне одного не забути.

І закрутиться Земля швидше,

Якщо ми будемо з тобою добрішими.

Добре бути зовсім не просто!

Не залежить доброта від зростання,

Доброта приносить людям радість

І натомість не вимагає нагороди.

Доброта з роками не старіє,

Доброта від холоду зігріє.

Якщо доброта як сонце світить,

Радіють дорослі та діти.

30.05.2016

Зі щоденника проекту «Не допустити порожнечі душі», який отримав грантову підтримку конкурсу «Православна ініціатива 2015 -2016» у напрямку «Освіта та виховання» (Саратівська область).

« Без співчуття, милосердя неможливо жити у світі»

Зігфрід Ленц

28 квітня в рамках реалізації проекту «Не допустити порожнечі душі» з метою виховання у школярах доброти та милосердя щодо оточуючих бібліотекар у школі з учнями середніх класів провела урок добра «Турбота про людей. Допомога ближньому».

Урок добра ми розпочали з прослуховування пісні «Якщо ти добрий». Звичайно, з доброю людиною легше спілкуватися, на добро ми поспішаємо за допомогою, про добрих людей згадуємо з вдячністю. А ось чи легко бути добрим і скільки граней цього простого слова «доброта»? На ці та на ряд інших важливих питаньми мали з дітьми розібратися. У цьому нам допомогло й оформлення заходу: книжкова виставка «Добрим бути зовсім не просто», пам'ятка «як стати милосердним?», картки з ключовими словами – співчуття, душевність, егоїзм, байдужість та інші. І щоб на прикладі літературних героїв обговорити ставлення до людей, які оточують нас і потребують допомоги, бібліотекар прочитала розповідь В.Сухомлинського «Прийшли відвідати хвору», познайомила з коротким змістомхуд. твори «Телеграма» К.Паустовського, А.І.Купріна «Чудовий лікар». Присяжнюк Настя (5 кл.) переповіла розповідь «Діти підземелля» (В.Короленко), Грачова Маша (6 кл) – А.Гайдара «Тімур та його команда», Сабилина Олена (7 кл) – А.Платонова «Юшка». Маючи можливість зіставити душевності – байдужість, співчуття – егоїзму, учні відобразили ці дві протилежні грані на папері у світлих та темних тонах.

Усі перелічені художні твори емоційно обговорювалися учнями. Ми прийшли до думки, що без милосердя та співчуття у повсякденному житті не обійтися. І бути милосердним важливіше бути для самої людини, а не для того, кому допомагаєш. На завершення уроку добра Юрикова Віка, як побажання всім присутнім, зачитала пам'ятку «як стати милосердним», я подарувала по повітряній кульціщоб діти у свою чергу подарували тим, кому хотіли б зробити добре і приємне. Труханов Максим прочитав вірш Т. Кузовлєвої «Твори добро», з яким хочеться познайомити всіх.

І життям жертвуй,

Не заради слави чи солодощів,

А за велінням душі.

Коли кипиш, долею принижений,

Ти від безсилля та сорому,

Не дозволяй душі скривдженої

Миттєвого суду.

Повір, справді,

Все стане на свої місця.

Ти сильний.

Сильні не мстиві.

Зброя сильних – доброта.

Валентина Черняєва

П: Шановні гості! Ми раді бачити вас на нашому ранку, який називається - «День добра!»

П: Сьогодні ми вирушимо до країни ДОБРА. Ви готові податися в країну ДОБРА.

П: А яким має бути мешканець цієї країни?

Д: Добрим, дбайливим, дружелюбним, усім допомагати.

П: Молодці, хлопці! Правильно ви сказали, це дуже гарні якостібути добрим, дбайливим, дружелюбним, усім допомагати.

Є гарна гра,

Називається «Друзі».

На мене ви подивіться,

За мною рухи повторіть.

Проводиться логоритмічна гра «Друзі» (2 рази)

Мені нічого не страшно з другом (руки від грудей розвести убік)

Ні темрява, (заплющити долонями очі)

Ні вовк, (показати руками паща вовка)

Ні завірюха, (одночасні кругові рухируками)

Ні павук, (пальцями руки зобразити павуків, що біжать)

І ні собака, (долонями показати собаку)

Ні хлопчик забіяка, (приставити пальці до носа «Буратіно»)

Разом з другом я сильніший, (руки до плечей вгору)

Разом з другом я сміливіший, (руки до плечей вперед)

Ми один одного захистимо, (обійняти себе руками)

І всі страхи переможемо. (кинути руки вниз убік)

В: Приготуйтеся друзі,

У подорож час.

Почнемо нашу подорож з посмішкою. Давайте все посміхнемося, і з гарним настроємВирушимо в дорогу. А поїдемо ми поїздом, і всю дорогу нам світитиме сонечко.

Діти сідають в імпровізований поїзд та їдуть.

СТАНЦІЯ КВІТКОВА

На підлозі лежить листок – лист

П: Діти, подивіться – листок лежить. Тут щось написано. Зараз я вам прочитаю: «Здрастуйте, хлопці. Ми дізналися, що ви вирушаєте в країну ДОБРА, а значить, ви добрі та всім допомагаєте. У нас трапилося лихо. Налетів сильний вітер і обірвав усі пелюстки з квітів. Допоможіть, будь ласка, їх зібрати».

П: Ну що, хлопці, допоможемо?

На підлозі розкидані пелюстки квітів. Дівчатка збирають червону квітку, хлопчики — синю.

П: Молодці, хлопці! Жителі станції Квіткова дуже раді, що ви їм допомогли та кажуть вам спасибі.

П: А нам час у дорогу. По місцях! Поїхали!

СТАНЦІЯ МУЗИЧНА

На підлозі лежить листок

П: Хлопці, подивіться знову листок. Подивимося, що там?

З: Жителів цієї станції зачарувала зла чаклунка. Вони пішли гуляти і заблукали. Щоб вони змогли знайти дорогу додому, ми з вами повинні виконати танець «Хова».

Діти виконують танець.

П: Молодці, хлопці! Тепер мешканці цієї станції точно знайдуть дорогу додому. А нам час у дорогу! По місцях! Поїхали!

СТАНЦІЯ КРАЇНА ДОБРА

З: Подивіться, хто нас зустрічає. Це Фея Добра.

Ф: Здрастуйте, хлопці. Як ви все мені подобається. Мої помічники вже розповіли мені про ваші добрі справи. Але я сама хочу переконатися, які ви спритні, вмілі.

Ось вам перше завдання: знайди свою рукавичку.

Дітям дається по одній паперовій рукавичці, на якій зображено геометричні фігури. На підлозі розкладені рукавички, що залишилися. Діти повинні знайти пару для своєї перчатки.

Ф: Молодці, хлопці ви чудово впоралися із завданням.

Друге завдання: пройди слідами.

На підлозі викладено сліди. Діти повинні пройти ними, не пропускаючи жодного сліду.

Ф: Молодці, хлопці. І з цим завданням ви чудово впоралися.

А третє завдання покаже мені уважні ви чи ні.

Проводиться гра «Чарівна хустка».

Звучить весела рухлива музика. Діти вільно рухаються по залі, виконують різні танцювальні рухи. Зненацька музика перестає звучати. Діти присідають і заплющують очі долоньками. Фея, розправивши велику хустку, обходить хлопців і когось із них накриває хусткою.

Раз! Два! Три!

Хто ж сховався всередині?

Не позіхайте, не позіхайте!

Швидше відповідайте!

Діти називають ім'я захованої під хусткою дитини. Якщо вгадали, то хустку піднімають.

Гра проводиться тричі.

Ф: Ви, хлопці, молодці, постаралися щиро. Виконали всі мої завдання, і тепер я бачу, що ви справді добрі, сміливі, умілі, уважні та дбайливі. На нагороду я та мешканці моєї країни даруємо вам подарунки. Ось такі сонечки. Їх ви можете подарувати, кому захочете на знак добра та турботи.

П: Настав час повертатися до дитячий садок. Дякую тобі Фея Добра. До побачення.

Ф: До побачення, хлопці. І пам'ятайте – двері нашої країни для вас завжди відчинені, ми раді бачити вас у себе в гостях. До нових зустрічей.

Діти сідають у поїзд та їдуть.

О: Ми й повернулися до нашого дитячого садка. Сподобалася вам мандрівка? Зараз ми з вами підемо до групи, на нас там чекає ще чимало важливих справ.

Ведучий: Доброго дня, дорогі хлопці!
День у нас сьогодні зовсім незвичайний! День, наповнений добротою, ніжністю та ласкою, бо у нас День Доброго серця! І наше свято, присвячується Вам, людям із добрим серцем. Цього дня всім дарують красиві листівкиі кажуть добрі слова та компліменти. Сьогодні ми говоритимемо один одному тільки лагідні словаі грати у веселі ігри.
Доброта, милосердя, вміння співчувати почуттям інших людей створюють основу людського щастя.

І я із задоволенням пропоную вам один із рецептів «Щастя». Запам'ятайте його та поділіться з іншими.
РЕЦЕПТ: Візьміть чашу терпіння, влийте в неї повне серце любові, додайте дві жмені щедрості, посипте добротою, пліснявіть трохи гумору і додайте якнайбільше віри. Все добре перемішайте. Намажте на шматок відпущеного вам життя і пропонуйте кожному, кого зустрінете на своєму шляху.
Ми можемо скласти таких рецептів безліч, бо тільки любляча людина, добрий, милосердний, може бути справді щасливим.
Ведучий: Ви знаєте? Я довго думала, на що схожа душа людини? А потім зрозуміла, що душа людини дуже схожа на квітку, від якої виходить золотистий колір. Всі його ніжні пелюстки розкриті, а в середині квіточки лежить безцінний подарунок – це Доброта (виходять учні, читають вірші).

Золотий День Доброти
День душевної чистоти!
З радістю його відзначити
Дорослі поспішають та діти!

Добрі справи творити
І тепло душі дарувати
Будемо ми не лише у свято,
Щоб стало життя прекраснішим!
Без добра на цьому світі
Жити не можуть навіть діти!
Тому що доброта
Безкорислива риса!

Нас би не було зараз
Будь вона чужою для нас!
Ми б з вами не дружили,
Не шкодували, не любили,

У скрутну мить — не виручали,
З поїздки не зустрічали,
І не стали б людьми
У цьому світі точно ми!
Тому що доброта –
Чоловічості чорта!

3. Не стій осторонь байдуже,
Коли у когось біда
Рвонути на виручку потрібно
Будь-якої хвилини, завжди.

І якщо колись комусь
Допоможе посмішка твоя,
Ти щасливий,
Що день недаремно був прожитий,
Що роки живеш ти не дарма!
Не забувайте подарувати добро
Сусідам, родичу, другові.
Воно, як справжнє чаклунство.
Завжди повернеться до вас по колу.

Ведучий: Дорогі друзі! Ви напевно чули слова американського поета Генрі Уодсворт Лонгфелло, про тому що,
Добрі серця – це сади,
Добрі слова – коріння,
Добрі думки – квіти,
Добрі справи – плоди.

Тож давайте ж наповнювати наші сади сонячним світлом, добрими словами та добрими справами.
Ведучий: А зараз вам завдання…

1) Конкурс «Вигідні компліменти»

Виберемо кілька «лицарів» на ключову роль гравців (видати ручки та папір).

Мета гри полягає в тому, щоб зібрати якнайбільше автографів присутніх осіб жіночої статі. Для цього "лицареві" доведеться зробити кожній присутній дівчині щирий комплімент. Дівчина має право поставити у відповідь на комплімент автограф чи прочерк, залежно від якості компліменту.

Добре бути зовсім непросто.
Не залежить доброта зростання.
Не залежить доброта від кольору,
Доброта – не пряник, не цукерка.
Доброта приносить людям радість
І натомість не вимагає нагороди.
Доброта з роками не старіє,
Доброта від холоду зігріє.
Якщо доброта, як сонце, світить,
Радіють дорослі та діти.

А які слова можуть образити? (Відповідають діти) Правильно – погані слова.

Що найгірше? - У хлопців я запитав.
Одні стверджують:
- Нестиглий кизил ...
– Мікстура! – якийсь скаже сміливець.
Гірчицю та цибулю назвуть нарешті.
Але гірше гірчиці – повірте мені знову –
Прикро, грубе слово.

Що найсолодше? – я спитав у хлопців.
- Досхочу виспатися, - соні, позіхаючи, бубнять.
Сластени, заплющивши очі, кричать: Леденець!
Кішміш називають, халву, нарешті.
Але солодший за халву і все інше –
Сердечне, добре слово. (Р.Таліпов)

А ми зараз зробимо так, що поганих слів взагалі не буде. Ми всі погані слова приберемо, а залишимо лише добрі.

2) Конкурс «Говори добрі слова»

Конкурс полягає у тому, щоб усі погані слова замінити на добрі.

(Грубий – лагідний, злий – добрий, жадібний – щедрий, сумний – веселий, ворожнеча – дружба, горе – радість, ненависть – любов, обман – правда, приниження – похвала, жорстокість – ніжність)

Ведучий: Хлопці, хочу вас запросити до наступного конкурсу, який дозволить нам дізнатися кілька цікавих висловів про добро.

3) Конкурс «Розбите серце»

Велике серце заздалегідь розрізаємо на невеликі шматочки, і учасники повинні зібрати цілу картинку (у серці «захований» вислів)

Добра людина не той, хто вміє робити добро, а той, хто не вміє робити зла.
Життя, гідне людини – це життя, побудоване на добрі.

Ведучий: А тепер давайте заспіваємо чудову пісню про добро (виходять діти та виконують пісню «Дорога добра» з кінофільму «Маленький Мук»). Текст пісні див.

Ведучий: Давайте знову трохи пограємо:

4) Конкурс «Швидка валентинка»

Для проведення цього конкурсу знадобиться набір кольорового паперу, ножиці, олівці, фломастери, клей або двосторонній скотч та трохи фантазії.

Конкурс проводиться тимчасово, наприклад, 10-15 хвилин. Кожному учаснику роздають рівну кількість аркушів кольорового паперу (по аркушу А4 кожного кольору), олівців, фломастерів, ножиці, клей або скотч. Ведучий дає завдання за відведений час зробити валентинку. Діти виконують завдання, включаючи свою фантазію.

Ведучий: Ну а поки хлопці малюють валентинки, проведемо наступний конкурс:

5) Конкурс «Не ховай своє серце»

У приміщенні заховані серця. За командою ведучого учасники повинні знайти якнайбільше сердечок. Переможцем буде володар максимальної кількості сердечок.

Ведучий: Подивимося на наші серця, що на них написано?

(На серцях написано за однією якістю: доброта, ніжність, вірність, ласка, співчуття, радість, чудеса, щастя, мудрість, віра, надія, любов, чуйність, безкорисливість, совість, світ, милосердя, прощення, добросердя, посмішка, мрія, чесність…)

Подумайте, що з цих дарів ви хотіли б подарувати своїм рідним? Які якості ви хотіли б мати у своєму серці? А якою з цих якостей має ваш друг? Запишіть цю якість на ваших серцях (шаблони сердець видаються заздалегідь).

Прекрасно, а ви не забули про наші валентинки. Давайте їх оцінимо (головний приз отримує той, хто першим закінчив виконувати завдання, але заохочувальних призівможе бути кілька, наприклад, за найкрасивішу валентинку, незвичайну валентинку).

Ведучий: Хлопці, а тепер я хочу вам трохи розповісти про те, які існують у світі пам'ятники Доброти (див. Додаток 2).

Слайд 2. Відомий сучасний скульпторта художник Григорій Потоцький вирішив сказати людям: «Будьте добрими!» І створив символ доброти, встановлений ним у різних країнах. Пам'ятник «Кульбаба» був відкритий 20 жовтня 2007р. у Таллінні, як символ Доброти, відображення крихкості та необхідності берегти дружбу. Це символ Доброти, Кохання, Дружби, Єднання. Це ніжна бронзова квітка, шапочка якої складена з безлічі розкритих дитячих долонь.

Слайд 3-4. 17 лютого 2010 року у Ненудному саду, на Андріївському мості у Москві відкрили пам'ятник доброті.
Її символом організатори обрали кульбабу. Пам'ятник оточують лави з вигравіруваними написами "щастя", "любов", "радість", "мрія".

Нині у багатьох країнах з'являються ці пам'ятники – дар Григорія Потоцького, який очолює благодійну організацію Міжнародної академії доброти. Ідея пам'ятника полягає в тому, що кожна тичинка кульбаби – це розкрита у привітанні долоня, на якій намальовано око, як символ відкритого серця. І листя кульбаби як губи, на одну з яких приземлилася тичинка в образі долоні з оком. Якщо ми будемо добрими по відношенню один до одного, це зміцнить порозуміння між нашими містами та країнами, адже Доброта є основним поняттям гармонії людських взаємин. Подібні пам'ятники вже встановлені у восьми країнах світу — Франції, Німеччині, Швейцарії, Австрії, Китаї, Естонії, Латвії та Україні.

Слайд 5. 4 лютого 2009 року у Пензі було урочисто відкрито пам'ятник «Добрий ангел світу». Цей пам'ятник є і в інших містах, їх назви ви зможете прочитати на спеціальній дошці гранітної поряд з пам'ятником. Пам'ятник «Добрий ангел світу» призначений для охорони міста, він уособлює захист, доброту і любов. Цю пам'ятку в усьому світі прийнято встановлювати коштом меценатів, її ще називають пам'ятником благодійності.

Слайд 6-8. Так, наприклад, в Одесі на вулиці Торговий є будинок з чудовою табличкою «Світ врятує доброта!». Є ще багато пам'яток Відданості, Вірності, Дружбі.

Ведучий: Кожна людина може робити добро. Ви можете робити добро. Несучи добро у світ, воно повертається душевним теплом, важливо це розуміти. Пропоную вам сьогодні створити «Алею Доброти».

Ділимося на три команди. Одна команда робить Дерева Доброти, інша - Клумбу Доброти, а третя лави Доброти. (Матеріали для творчості кожної групи підготовлені заздалегідь)
Звучать: пісня «Якщо добрий ти» з м/ф «Пригоди кота Леопольда», пісня «Доброта» з м/ф «Пригоди порося Фунтика», пісня «Усмішка» з м/ф «Крихітка Єнот».

Ведучий: Ми збудували чудову Алею Доброти. Пропоную вам трохи посидіти на цій алеї та подарувати один одному свої серця.

Ну а наше свято добігло кінця. Ви запам'ятали, як він називається?

"ДЕНЬ Доброго серця". Цей день – привід ще раз поговорити про тих, кого любиш, сказати чи написати один одному теплі, ніжні, незвичайні слова, як це робили наші мами та тати, бабусі та дідусі.
І хочеться завершити свято словами великого філософа Астрогора:
«Збирайте каміння знань, зміцнюйте краплями терпіння, даруйте краплі кохання, шукайте краплі мудрості, ловіть краплі радості, зберігайте краплі надії. Нехай із цих крапель збирається річка та море вашого духовного благополуччя».
До побачення. Усього Вам доброго.

ДОДАТОК 1

Текст пісні «Дорога добра» із кінофільму «Маленький Мук»

сл.Ю.Ентіна,
муз.Мінков М.

Запитай у життя строгого, яким іти дорогим?
Куди світом білим вирушити з ранку?


Іди за сонцем слідом, хоч цей шлях невідомий,
Іди, мій друже, завжди йди дорогою добра!

Забудь свої турботи, падіння та злети,
Не хнигти, коли доля поводиться, не як сестра,


А якщо з другом погано — не сподівайся на диво,
Поспішай до нього, завжди йди дорогою добра!

Ах, скільки буде різних сумнівів та спокус,
Не забувай, що це життя – не дитяча гра!

Іди, мій друже, завжди йди дорогою добра!
І геть гони спокуси, засвій закон негласний
Іди, мій друже, завжди йди дорогою добра!

Тиждень доброти 2011

«Вчинок, яким пишаюся»

Напередодні традиційного у наших бібліотеках Тижня доброти у дитячому

бібліотеці № 2 проводиться міні-акція «Вчинок, яким пишаюся». Хлопці згадають

свої добрі вчинки, здійснені стосовно інших людей і опустять свої

повідомлення у спеціальну кишеню на стенді «Поділися своєю добротою».

Підсумки акції будуть підбиті на уроці толерантності «Взялися за руки, друзі!»,

Добрих рук майстерність У рамках традиційного Тижня доброти на свято ремесел «Іграшка-романушка – добряче звірятко» 18 листопада у дитячу бібліотеку №1 ім. А.С. Пушкіна прийшли школярі 2-4 класів МОУСОШ №1. Зустріч присвятили дуже добрій, гарній і надзвичайно витонченій творчості добрих людських рук - іграшці, тій іграшці, що ліплять добрі, ласкаві руки майстрів.



Захід розпочався з розмови про доброту, втілену у творчості. Дітям розповіли, що все, що оточує людину, за винятком самої природи, створено протягом тисячоліть її добрими руками. Наша планета - гігантський фантастичний музей Вічності, головними експонатами якої є Натхнення, Робота, Талант, Майстерність і Доброта. Жодні біди і катаклізми не знищать потреби людини в красі та добрі. Втілені в дереві, глині, камені, руді, тонких волокнах льону або шовку вироби людей різних ремесел - найреальніша добра чарівність на землі. Навіщо майстер намагався зробити дивовижні речі? Щоб порадувати, принести людям радість та доброту. Людина, що милується витворами мистецтва, стає кращою і доброю.

Діти познайомилися з історією виникнення іграшок глиняних, клаптевих та інших. Особливу увагуприділили бібліотекарі романівській іграшці, колекцію яких учасники заходу могли не лише побачити, а й потримати в руках та розглянути.

Активно розгадували вони загадки про тварин, які стали героями дивовижних глиняних свисток. Насамкінець школярів познайомили з книгами, представленими на тематичній виставці «Свято ремесел». З цікавістю знайомилися вони з книгами про клаптикове шиття, бісероплетіння, вироби з паперу, тканини, пап'є-маше, в'язання та вишивки, виготовлення м'яких іграшок та книги про історію іграшок.

Добрий світ улюблених книг Через подорож до улюбленого світу казок традиційно постаралися донести до своїх читачів-дітей поняття доброти, толерантності, культури міжособистісного спілкування у бібліотеці-філії №8.

Маленькі діти сприймають світ за казковим. За допомогою казки дитину можна познайомити з життям, навчити його мислити та відчувати. Казки доставляють дітям радість і занурюють у їхню свідомість зерна великих істин Літ з 6 – 7 діти починають захоплюватися чарівними казками, де сімейні історії дивовижно перетворені на поетичну фантазію. Ці казки вчать дитину любити свою сім'ю.

Казки розповідають про радість мати братів і сестер, про шанування батьків, про любов до матері, навчають працьовитості, дбайливому ставленню до природи, вселяють любов до добра і відразу до зла.

У кожній дитині треба виховувати високе та поетичне ставлення до життя. І казки дають для цього благодатний матеріал: у них все надзвичайно, вони показують життя як героїчне здійснення найсміливіших мрій в ім'я кохання, добра і справедливості.

На вирішення цих завдань у рамках Тижня доброти і були націлені бесіда «Казок мудрі уроки», тематичний огляд «Добрий світ улюблених книг», що проходили біля книжкової виставки «Найкращий казкар». Діти згадували прочитані раніше казки, із задоволенням знайомилися з ще невідомими ним творами.

Доторкнись до мене добротою З метою виховання у дітей моральних ідеалів добра, гуманного ставлення до людей 21 листопада у бібліотеці-філії №6 з учнями 4 «а» класу ліцею №24 (24 чол.) провели урок моральності «Доторкнись до мене добротою».

Діти міркували над питаннями про те, що таке доброта, яку людину можна назвати доброю, чи можна в повсякденному житті бути доброю, чи так це просто і чи потрібно це зараз? («Доброта в нас і навколо нас»), наводили приклади добрих справ («Добрий вчинок»). Добрим словам було присвячено третю сторінку уроку «Добре слово і кішці приємно».

Активну участь взяли школярі у запропонованих конкурсах: із фрагментів складали прислів'я про доброту, погані слова заміняли на добрі («Говори добрі слова»), передаючи своєму однокласнику м'яку іграшкуговорили добрі слова про нього.

(«Поспішайте порадувати»).

Бібліотекарі звернули увагу учнів на висловлювання: «Людина! Ти сіяч. У твоєму кошику є насіння Добра і Зла. І якщо чесний ти, то, шкідливість видаливши, одне добро лише сіятимеш», познайомили з притчею В.Солоухіна «Сміх за лівим плечем», яка змусила хлопців замислитися.

Школярі читали вірші А. Дементьєва, Еге. Асадова, Р. Гамзатова, З. Михалкова, О.

Барто та ін., традиційно відповіли на запитання: «Чого більше на землі: добра чи зла?».

Міркували так: «У наш непростий час зла, звичайно, вистачає, але добра все-таки трохи більше. Інакше у нас у житті було б усе погано».

На завершення заходу всі послухали пісню кота Леопольда «Якщо ти добрий, це добре…» і ведуча закликала хлопців: «Не дайте злу взяти гору над добром, занапастити його.

Поспішайте робити добрі справи».

Під час проведення Тижня доброти бібліотека була оформлена плакатами, висловлюваннями про доброту та толерантність. Про заходи Тижня повідомляла афіша. Було організовано книжкову виставку «Будьте добрими та людяними». Протягом усіх днів проводилися бесіди: «Вір у велику силу добра», «Жити у злагоді з собою та іншими» (про толерантність).

«Взялися за руки, друзі!»

Про те, що таке толерантність, якими рисами наділена толерантна особистість, розпочалася розмова 22 листопада на уроці толерантності «Взялися за руки, друзі!». у дитячій бібліотеці №2. Його учасниками стали школярі 4–5 класів школи «Розвиток» (20 осіб).

Під час розмови «Давайте поважати один одного» хлопців також ознайомили із принципами толерантності. Їх можна спостерігати у будь-якому колективі, зокрема й у класі. Читачів наказували бути серед однокласників доброзичливими, поважати інших людей, сприймати їх як рівних собі.

Дізнатися, наскільки кожен із них толерантний, чого потрібно прагнути інтолерантної особистості, хлопці змогли у грі-тесті «Будь толерантним!».

Захід завершився піснею «Ми бажаємо щастя вам», яка стала напуттям дарувати, ділитися з іншими щастям.

Викликала інтерес у хлопців книжкова виставка «Єдність різних», яка мала огляд представлених книг.

Усі присутні отримали пам'ятки «Правила життя» та взяли участь у міні-опитуванні «Вчинок, яким пишаюся».

Тиждень доброти у бібліотеці-філії №2 У рамках Тижня доброти у бібліотеці діяла тематична книжкова виставка «Люди світу, або Толерантність в особах», на якій були представлені книги, статті про видатних людей минулого та сучасності, яких можна назвати совістю епохи: про Конфуцію , Л.С. Виготському, Д.С. Лихачове, А.Д. Сахарові та інших, чиї ювілейні дати людство відзначає цього року.

Учасниками бесіди «Вічні цінності: милосердя» стали учні середніх класів МОУЗОШ №17. Мета цього заходу: формування етичних норм поведінки у соціумі, виховання доброго ставлення до навколишнього світу. Почалася вона з притчі про милосердного самаритянина. Школярі активно включилися в розмову, зазначивши, що це притча про милосердя та доброту, наводили приклади з преси, літератури, життя про ці прекрасні людські якості.

У ході зустрічі хлопці читали заповіді милосердя, обговорювали висловлювання відомих людей про доброту та милосердя. Серйозно поставилися вони до вправи «Частка серця для тебе», складаючи велике серце доброти з частинок маленьких сердець, на яких писали, що вони зроблять, виявляючи милосердя.

Розмову супроводжувала слайдова презентація.

Підсумовуючи, ведуча Наталія Володимирівна Дерюгіна побажала хлопцям, щоб у всіх серцях була лише доброта, милосердя, турбота про своїх ближніх та інших людей.

Нетрадиційно пройшов у бібліотеці урок етикету «Етикет для всіх». Три команди («Добре серце», «Ввічливий школяр», «Знавці етикету») восьмикласників школи-інтернату №4 змагалися у конкурсах та іграх «Словник ввічливих слів», «Хто швидше?», «Збери прислів'я», «Я дарую квіти», представили цікаві інсценування. Разом із провідним Л.С. Насибуліною хлопці осягали секрети спілкування, обговорювали різні ситуації. Діти читали вірші Е. Асадова, С. Маршака про доброту, ввічливість, етикет.

Кожен учень отримав підготовлену колективом бібліотеки пам'ятку, яка знайомила їх із азами етикету.

Завдяки таким заходам, проведеним у рамках Тижня доброти, колектив бібліотеки намагається привнести у повсякденне життя більше добра, поваги, милосердя. А бібліотека стане територією розуміння, ввічливості.

Тиждень доброти у бібліотеці-філії №9 У рамках Тижня доброти у бібліотеці діяла книжкова виставка «Єдність різних».

Під девізом "Ми різні, але ми разом" юні читачі бібліотеки з гімназії №11 здійснили гру-подорож "Що таке толерантна особистість?" за країною толерантності.

Хлопці разом із бібліотекарем розібрали значення слова толерантність, відвідали міста Добро, місто Мудрецов, місто Озеро посмішки, місто Чарівних слів. Учасники відгадували загадки, грали у гру «Будь ласка». На завершення заходу хором сказали такі слова: «Якщо кожен буде один до одного терпимий, ми зробимо разом толерантним наш світ!»

В останній тиждень доброти Всесвітній день привітань на абонементі протягом дня з юними читачами проводилася інформаційна бесіда «Звичне слово

– «Здрастуйте», а в читальній залі бібліотеки відбулася ігрова програма«Буду, вітаю, говорити!» з хлопцями із пришкільного табору школи №10 (40 чол.).

Дітям розповіли про день привітань, про те, що існують звичаї привітань у різних країнах. Учасникам було запропоновано пофантазувати на тему привітань, наприклад, як вітають одне одного марсіани? Морські котики? Поговорили з ними і про толерантність, добро, зло і терпимість, запропонували гру «Продовжи прислів'я», зачитали уривок з оповідання Осєєвої «Просто старенька». На закінчення хлопці подивилися мультфільм «Їжачок має бути колючим».

Тиждень доброти у бібліотеці-філії №5 Презентацією книжкової виставки «Асамблея дружніх народів» у Міжнародний день толерантності відкрився Тиждень доброти у бібліотеці. На експозиції була представлена ​​науково-популярна та художня література, що розкриває поняття «толерантність», та друкована продукція бібліотеки (пам'яткаконсультація «Толерантність – це…», рекомендаційний список літератури з толерантності «Що б почитати?»).

На виставці відбулася бесіда «Згода сьогодні – світ назавжди», яка почалася з визначення слова «толерантність». Учасниками бесіди стали учні 9-10 класів (8 осіб). Школярі познайомилися з «Декларацією принципів толерантності», ухваленій Генеральній конференції ЮНЕСКО 16 листопада 1995 року, відповіли на питання гри-тесту, за результатами якої зробили висновок – толерантний їхній клас чи інтолерантний.

Головна думка розмови, яку бібліотекарі постаралися донести до хлопців – «толерантність дозволяє залишити у серці більше місця для наших друзів!».

Тиждень доброти в бібліотеці-філії №10 У рамках Тижня доброти зі школярами 7-8 класів провели бесіду «День тих, хто йде разом» біля книжкової виставки «Ти не один у цьому світі». Дітей познайомили з історією появи Міжнародного днятолерантності, говорили про терпимість до людей різних переконань, національностей, віросповідання, фізичних можливостей.

А з п'ятикласниками корекційної школи-інтернату провели розмову «Якщо ви ввічливі», познайомивши їх із правилами етикету, необхідних нам щодня при спілкуванні з друзями, вчителями, оточуючими людьми. Розмова супроводжувалась демонстрацією ілюстративного матеріалу з дитячої періодики.

Протокол №65

–  –  –

На заході були учні 8 школи 3 класу. Захід присвячений всесвітнього дняпривітань, що відзначається 21 листопада. Під час заходу звучали пісні про дружбу. Мета заходу: розвинути доброту та любов у дітях до ближнього, бути добрим та ввічливим.

2 завдання: «Найввічливіший» (кожній команді необхідно назвати більшу кількість ввічливих слів).

3 завдання: «Вихід із ситуації» (хлопцям дається непроста життєва ситуації, яку необхідно вирішити, використовуючи своє вміння бути добрим, ввічливим та ввічливим).

Звучить пісня «Неприємність цю ми переживемо» з м/ф «Літо кота Леопольда», слова А. Хайта, музика Б. Савельєва. Ті хлопці, хто знає слова, підспівують. Після виконання пісні діти згадують російські прислів'я про дружбу та друга.

4 завдання: гра "Зв'яжи ложкою" (діти діляться на дві команди, ведуча бере ложку, до якої прив'язана мотузка. За сигналом ведуча простягає ложку з мотузкою через пояс дітей, як би "зшиваючи" хлопців).

Наприкінці заходу виконується пісня «Якщо добрий ти», слова М.

Пляцковського, музика Б. Савельєва.

Схожі роботи:

«1 СПИСОК НАУКОВИХ ПРАЦІВ В.І. ЛЕБЕДЄВА (2010–2011 рр.) МОНОГРАФІЇ, МОНОГРАФІЧНІ ОГЛЯДИ: Управління ресурсним потенціалом регіону з урахуванням інформаційних технологій: Зб. ст. / Відп. ред. докт. геол.-мін. наук В.І. Лебедєв, канд. фіз.-мат. наук О.О. Мати. - Кизил: Тувікопр з РАН, 2010. - 140 с. Результати науково-дослідної діяльності ТуВІКОПР СО РАН за 2010 р. / Відп. ред. докт. геол.-хв. наук В.І. Лебедєв. - Кизил: Тувікопр з РАН, 2011. - 72 с. Лебедєв Н.І. Мінеральні ресурси Туви:...»

«ГНЦ ФГУДП «Південморгеологія» ТОВ «НафтаГазСтрой Центр» Затверджую Генеральний директор А.П.Пронкін ПРОЕКТ на виконання робіт по об'єкту «Комплексні геолого-геофізичні роботи в галузі зчленування Лено-Тунгуської НГП та Лаптевської ПНГО2» № 40/01/70-108) Попередній звіт Оцінка впливу на навколишнє середовище. (ОВНС). (Морська частина) Генеральний директор ТОВ «Нафтагазбуд Центр» Іллічов А.В. Москва, 2013 р. ГК40/01/70-108 Комплексні...»

«_ Н.А. Ратахін «» 2012р. ЗВІТ про патентні дослідження № 2012.10.26 (ГОСТ Р15.011-96) на тему «Розвиток діагностичного комплексу на базі НОЦ «Сильноточна електроніка» в ІСЕ СО РАН та проведення досліджень з діагностики плазми дуги у вакуумних мережевих вимикачах та мізках в...»

«М І М І С ТЕРС ТВ О С Ь Ь К О ГО ГО З З Й С Т В А РОС С І Й С К І Ф Ф ЕД ЕРА Ц І І ФЕДЕРАЛЬНА ДЕРЖАВНА БЮДЖЕТНА ОСВІТА ПРО ВИСНОВКУ ВИЩА НАЙВИЩІ С К І Й Г О С У Д А Р С Т В Е Н І Й АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ І М ЕН І П.А. Рязань Про створення стипендіальної комісії ФДБОУ ВПО РДАТУ На підставі Положення про стипендіальну комісію федерального державного бюджетного освітнього...»

«Документ наданий КонсультантПлюс 3 грудня 2014 року N 108-ОЗ ЗАКОН СВЕРДЛІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ПРО СОЦІАЛЬНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГРОМАДЯН У СВЕРДЛІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ Прийнятий Законодавчим Збором Свердловської області 2 грудня. Предмет регулювання цього Закону Цей Закон регулює відносини, що виникають у сфері соціального обслуговування громадян у Свердловській області. Стаття 2. Основні поняття, які застосовуються у цьому Законі У цьому Законі...»

2016 www.сайт - «Безкоштовна електронна бібліотека - Наукові публікації»

Матеріали цього сайту розміщені для ознайомлення, всі права належать їхнім авторам.
Якщо Ви не згодні з тим, що Ваш матеріал розміщений на цьому сайті, будь ласка, напишіть нам, ми протягом 1-2 робочих днів видалимо його.