Ольга Зуйкіна

Цілі:

Вчити використовувати в мові слова та висловлювання, необхідні характеристики персонажів.

Сприяти формуванню розгорнутого зв'язного висловлювання, вміння користуватися непрямою мовою та вести діалог.

Уточнення та розширення дієслівного словника.

Утворення прикметників від іменників

Розвиватизагальну моторику та координацію мови з рухом.

Розвиватислухову та зорову увагу, пам'ять, уяву, моральну виставу.

Формувати в дітей віком вміння уважно слухати дорослого, виробляти навчальні навички (Відповідати на запитання, слухати іншого, не перебиваючи).

Виховувати доброзичливе ставлення дітей одне до одного.

Хід заняття:

Вихователь: До нас на заняття прийшли гостідавайте подаруємо їм свої посмішки, привітаємо їх.

Діти: Вітаю.

Вихователь: Сідайте. Хлопці, я знаю, ви любите ігри, пісні та танці, але немає нічого цікавішого казки. А ви любите казки?

Діти: Так

Вихователь: З якої російської народної казки ці герої. Відгадайте загадки.

* Довгі шиї, червоні лапки, щипають за п'яти - біжи без оглядки. (Гуси)

* Воно високо і гіллясте. Весною зеленіє швидко. Красивим зацвітає кольором. Оздоблено плодами влітку. Взимку ж голе стоїть і непривабливе на вигляд. (Яблуко з яблуні)

* Бабуся сива - біла, взимку кожному мила. З труби кільця – це дим із нашої (пічки)

* Тече-тече – не витече, біжить-біжить – не вибіжить. (Річка)

* Живе в дрімучому лісі в хатинці недобра старенька. (Баба Яга).

Вихователь: Хлопці, героїв який казки ви відгадали?

Діти: Гуси – лебеді

Вихователь: А чому ця казканазивається російською народною?

Діти: Тому що цю казкувигадав російський народ.

Вихователь: Як починаються російські народні казки?

Діти: "Жили були"

Вихователь: Хлопці, а ви добре знаєте цю казку?

Діти: Так

Вихователь: Я хочу дізнатися, чи уважно ви колись слухали. казку« Гуси-лебеді» . Пропоную вам послухати уважно фрази з казки та знайти помилкиякщо вони будуть, то ви повинні говорити хором: "Ні ні ні". Якщо помилок немає, то говоримо хором: "Так Так Так"і плескаємо в долоні.

* Батько з матір'ю поїхали до міста, а Маша з Ванюшкою залишилися вдома. (Так Так Так).

* Налетіли гуси – лебеді, підхопили Машеньку, посадили на крила та забрали. (Ні ні ні).

Вихователь: Де помилка?

Відповіді дітей.

* Маша яблучці допомогла - яблучок на неї навісила. (Ні ні ні).

Вихователь: Чому ні?

Відповіді дітей.

* Маша річці допомогла - камінь зрушила. (Так Так Так).

* Їжачок привів Машу в дрімучий ліс до хатинки на курячих ніжках. (Так Так Так).

* Бачить, Маша в полі грубка тече, а поруч річка пече. (Ні ні ні).

Вихователь: Де тут помилка?

* Маші з Ванюшкою допомогли сховатися від гусей-лебедів грубка, яблунька, річка та Баба Яга. (Ні ні ні).

Вихователь: А яка у цій фразі помилка?

* Прибігла Маша додому: Ванюшку вмила, причесала, на лавочку посадила, сама поруч присіла (Так Так Так).

Вихователь: Молодці, хлопці, казкузнаєте добре – на всі запитання відповіли правильно.

Вихователь: Діти, хто викрав хлопчика?

Діти: Гуси-лебеді.

Вихователь: Хто такі гуси-лебеді? Добрі вони чи злі?

Діти: Злі птахи.

Вихователь: Слуги баби Яги, її помічники, злі птахи, що крадуть дітей

Давайте вийдемо на галявину, встанемо в гурток. Ми зараз перетворимося на Гусей – лебедів.

Гуси – лебеді летіли(ходьба по колу та помахи руками убік.)

На лужок тихо сіли (Присіли на місці.)

Сходили (ходьба напівприсідки.)

Поклевали (Нахили перед собою.)

Потім швидко побігли (біг по колу на шкарпетках зі змахами крил.)

Гуси – лебеді летять, крилами шумлять (ходьба на місці з підніманням рук через сторони вгору та опусканням вниз, тримаючи поставу.)

Прогнулися над водою (нахил уперед, прогнувшись, руки убік – назад.)

Качають головою (Повороти голови.)

Прямо і гордо вміють триматися

І дуже безшумно на воду сідають (сісти на місце.)

Вихователь: В цій казці біда трапилася. Зла баба-яга за допомогою гусей-лебедів викрала хлопчика.

Коли повернутися батьки дітей, що вони відчуватимуть?

Діти: Страх, біль, горе, смуток

Вихователь: Щоб вони не засмучувалися, давайте допоможемо дівчинці повернути брата Випробування будуть складними, ви не боїтеся труднощів?

Діти: Ні.

Вихователь: Ну, тоді почнемо! Щоб знайти дорогу, потрібен план-карта.


Сідайте за столи. Знайдіть на листку червону точку. Що біля неї намальовано?

Діти: Піч.

Вихователь: Спочатку нам потрібно дійти до грубки З'єднайте червону точку із синьою точкою. Що намальовано?

Діти: Яблуня.

Діти: Річка.

Вихователь: Потім ми вирушимо до річки Зелену точку з'єднайте із чорною точкою. Що намальовано?

Діти: Хатинка на курячих ніжках.

Вихователь: Потім ми підемо до хатинки

Діти виконують завдання на аркуші.

Вихователь: Давайте розглянемо план – карту під лампою


У всіх вийшов такий план?

Діти: Так

Вихователь Тепер ми маємо план, і ми можемо вирушати в дорогу.

Дружно за руки візьмемося

І по колу ми пройдемося.

Все крокуємо не поспішаючи,

Ногу ставимо ми зі шкарпетки.

Доріжкою ми підемо,

Та притоптати почнемо.

Рівно тримаємо спинку,

Прямо як тростинку.

А тепер ми поспішимо,

У ліс чарівний побіжимо.

Вихователь: Давайте ласкаво привітаємося з грубкою


Діти: Привіт, печінка!

Вихователь: Хлопці, чим грубка пригостила Машеньку?

Діти: Піч пригостила Машеньку пиріжками

Вихователь: З яких продуктів роблять тісто для пиріжків?

Діти: Печуть з борошна, додають молоко, цукор, яйце; борошно виходить із зерна.

Вихователь: Як ви думаєте, з чим можуть бути пиріжки?

Діти: Тістечка можуть бути з капустою, з грибами, вишнею, яблуками тощо.

Вихователь: Молодці!

Діти, привітайте ласкаво з яблунею.

Діти: Привіт, яблунька!

Вихователь: Як у наших, біля воріт,

Чудо-яблунька росте,

А на гілках кофти, штани,

Підставляйте діти руки,

Ану, терміново, дай відповідь,

Так буває чи ні?

Вправа "Є немає".

Допоможемо яблуньці прибрати речі.

(Чоботи – немає чобіт, майка – немає майки, штани – немає штанів, сукня – немає сукні, светр – немає светра, шапка – немає шапки.)


Вихователь: Яблука - це овочі чи фрукти?

Діти: Фрукти.

Вихователь: Які ще фрукти ви знаєте?

Відповіді дітей.

Вихователь: В казціяблучка називають рум'яними, та наливними, як ви розумієте цей вираз?

Діти: Це яблука червоні, соковиті, солодкі, стиглі

Вихователь: Молодці, хлопці! У чистому полі є річка, до неї поспішайте друзі. Привітайте лагідно з річкою.

Діти: Привіт, річко!

Вихователь: Як ви розумієте казковевираз молочна річка – кисельні береги?

Діти: У річці замість води тече молоко, а береги зроблені з киселю

Вихователь: Молодці, правильно розумієте це казковий вираз.

Ще в казці ліс, До якого забрела Машенька, названий дрімучим. Хто зможе пояснити, чому?

Діти: Тому що у дрімучому лісі дерева ростуть часто .

Вихователь: Правильно, хлопці, в такому лісі дерева дуже високі і ростуть так близько один до одного, що навіть у сонячний день у ньому темно

У дрімучому лісі водяться різні звірі, які?

Діти: Вовки, лисиці, ведмеді


Вихователь: У темному лісі є хатинка, (Пружина, руки будиночком над головою)

Слайд 8 (1)

Стоїть задом наперед, (стрибком стати спиною до Б. Я. та на місце)

У тій хатинці є старенька, (козирок праворуч, ліворуч)

Бабуся яга живе. (кулачки на поясі, тупотять ногою)

Ніс гачком, очі великі, (палець-гак у носа, очі - соед. б. і указ. палець)

Як ліхтарики горять! (Викидання пальців з кулачка)

Фу, сердита яка, (відмахуються прав. рукою, лівою)

Дибки волосся стирчить! (Показ волосся, що стирчить)


Вихователь: Хлопці, Баба-Яга казці добра?

Діти: Ні, Баба Яга в казці зла.

Вихователь: Вона молода?

Діти: Ні, стара.

Вихователь: Вона гарна?

Діти: Не вона страшна: у неї ніс - гачком, волосся - торчком і нога кістяна.

Вихователь: Баба Яга сердита. А давайте подаруємо їй компліменти, які ми знаємо.

Діти: Прекрасна, ніжна, стильна, приємна, неповторна,

мила, гнучка, струнка, кумедна, скромна, сліпуча.

Вихователь: Подивіться, Бабуся-Яга, як подобріла

Діти: Так

Вихователь: Давайте її попросимо відпустити Іванка додому

Які чарівні словави знаєте?

Діти: Мила баба-яга, відпусти будь ласка Іванушку додому

Вихователь: А тепер ми поспішаємо, в дитячий садокми побіжимо. До побачення Баба Яга. Баба-Яга не обдурила, хлопчик уже вдома.


Підбиття підсумків заняття.

Сподобалось вам подорожпо сторінках російської народної казки« Гусі-лебеді» ?

Ми з вами багато працювали, а тепер скажіть, яке завдання було самим

цікавим? Яке завдання вам здалося найскладнішим? А яке було

найлегшим? А як ви вважаєте, чому ви впоралися з усіма завданнями?

Тому що ви дуже дружні, уважні, вмієте відгадувати загадки та ніколи не кидаєте друзів у біді. Я вам усім дякую за активну участь.

Конспект НОД для дітей (5-7 років).

Вихователь: Наседкіна Ганна Сергіївна

Цілі і завдання:

1. Розширити знання дітей про казки;

2. Тренувати пам'ять, розвивати мову;

3. Виховувати дбайливе ставлення до книг

Обладнання:

1. Зображення казок

2. Килим літак

3. Телеграма

4. Посилання

5.Іграшки (звірів).

Хід заняття:

Вихователь: У світі багато казок,

Сумних та смішних,

І прожити у світі

Нам не можна без них

Казка в гості до нас йде,

Казка у кожну хату увійде.

Тим казка дарує чудеса

Вихователь: Здрастуйте, дорогі мої!

Любите, хлопці казки?

Бачу, заблищали очі!

Чи багато казок знаєте?

Зараз їх зустрінете!

Хлопці, з самого раннього дитинствави чули казки. Коли ви були маленькими, вам розповідали казки мами та бабусі, а потім ви пішли в дитячий садок і хтось сам навчився їх читати. Читаючи казки, ви проникаєте у чудовий світ, загадковий, таємничий світ. У казці відбуваються найнеймовірніші дива: то Змій Горинич забирає красуню-царівну у свої володіння, то яблунька нагороджує працьовиту дівчинку золотими та срібними яблучками, то хитра лисиця обманює всіх.

(лист від печкіна)

До нас гості прийшли.

Пєчкін: «Здрастуйте, дорогі хлопці, я шукаю Дядю Федора. Він загубився. Допоможіть мені його знайти.

Вихователь: Хлопці ми допоможемо знайти Дядю Федора?

Вихователь: Тоді вирушаємо в дорогу. Згадаймо, на чому можна пересуватися в казках.

Передбачувані відповіді дітей: У казках можна літати на кораблі, на килимі-літаку, на мітлі, в ступі, як Баба яга.

Вихователь: Давайте ми з вами вирушимо до казкової країни на килимі-літаку.

(Вихованець вносить килим-літак, зроблений заздалегідь з дітьми)

Один два три чотири п'ять

У казку усі хочуть потрапити!

/ Діти під музику "В гостях у казки" йдуть змійкою, закручуючи та закручуючи спіраль/.

Вихователь: - Ой, а куди це ми потрапили? - Діти, подивіться, хто нас зустрічає. Це мишка. А в якій казці ми зустрічаємося з мишкою? (Теремок, курочка ряба, ріпка)

Мишка ти не бачила Дядю Федора?

Мишка: Ні, але може він у казках загубився.

Вихователь: Діти давайте дізнаємося з вами казки.

1завданнявід мишки може воно нам допоможе знайти Дядю Федора

1 «Дізнайся казку»

Сидить у кошику дівчинка

У ведмедика за спиною.

Він сам того не знаючи,

Несе її додому.

(Маша і Ведмідь)

Притулок Мишки-норушки,

Зеленої Жаби-квакушки

та іншої звіриної компанії.

Скажіть мені хором назву.

(Теремок)

Чашки три та три ліжка,

Стільців теж три, дивись,

І мешканців тут справді

Проживає рівно. (три) .

Як побачиш, одразу ясно:

У гості до них ходити. (Небезпечно) .

Тікай швидше, сестричка,

З вікна лети, як. (Пташка) .

Втекла! Молодець!

Значить, казці всієї. (Кінець) .

За складами читає Федько:

Це казка ".. ".

("Три медведі".)

З муки він був печений,

На сметані був змішаний.

На віконці він студився,

Доріжкою він. (котився).

Був він веселий, був сміливий

І в дорозі він пісню. (співав,

З'їсти хотів його Зайчик,

Сірий вовк та бурий. (Ведмедик) .

А коли малюк у лісі

Зустрів руду. (Лису,

Від неї втекти не зміг.

Що це за казка?

Ну і овоч, ось гігант,

Ну, не витягти ніяк!

Тягнув дідка разом із бабкою,

Мишка дуже допомогла!

(казка «Ріпка»)

Зображення із зображенням казок.

Вихователь: Молодці добре знаєте казки. Ну, а де ж Дядя Федір?

Діти: Дядька Федора тут немає.

(Зустріч із зайчиком)

Вихователь: -Ось і Зайчика біля нього кошик цікаво що там?

Вихователь: Хлопці давайте пошукаємо.

2 . «Чарівний кошик зайчика»

(З кошика зайчик дістає предмети. Діти повинні відгадати з якої казки даний предмет) :

Золоте яйце (Курочка Ряба)

Золотий ключик (Пригоди Буратіно)

Банку з варенням (Карлсон)

Аптечка (Доктор Айболіт)

Банку з медом (Віні-пух і все, все, все)

Скалка (Лиска з качалкою)

Вихователь: Молодці хлопці та дівчата. Ну, а де ж Дядя Федір?

Діти: Дядька Федора тут немає.

Вихователь: Правильно його тут нема. Вирушаємо шукати його далі.

(Зустріч з лисицею)

Вихователь: -Ой Лисичка дивіться що в неї в лапках? Давайте подивимося!

Діти: Записка.

Лисиця: Я за вами спостерігала і бачу, що ви дуже втомилися і пропонує нам трохи відпочити.

Вихователь: Хлопці, лисичка бачить, що ви втомилися і пропонуємо пограти. Бажаєте пограти?

3 зупинка «Зустріч з лисицею»

Фізкультхвилинка

- «У темному лісі є хатинка»

У темному лісі є хатинка – діти крокують

Стоїть задом наперед – діти повертаються

У цій хатинці є старенька - Погрожують пальцем

Бабуся Яга живе – загрожують пальцем іншої руки

Ніс гачком, - показують пальчиком

Очі великі – показують

Немов вугілля горять-похитують головою

Ух, сердита яка! - біг на місці

Дибки волосся стоять - руки вгору

(Зустріч з Ведмедем)

Вихователь: -От і Мишко зустрівся на нашому шляху. І в нього для нас послання не бачив Дядю Федора?

Ведмідь: Я Дядю Федора не бачив? Але може він у моїх перекрутах загубився. Допоможіть мені, будь ласка, розібрати перевертень.

Вихователь: Хлопці давайте допоможемо ведмедику. А гості допоможуть нам.

4 зупинка «Казкові перекрутки»

"Зелений беретик" - "Червона шапочка";

"Миш босоніж" - "Кіт у чоботях";

"Півник безбарвний" - "Курочка ряба".

"Царівна-індичка" - "Царівна - жаба"

"По собачому наказу" - "За щучим наказом"

"Баба-Бяка" - "Баба Яга"

Вихователь: Як ви думаєте, допомогли ми ведмедику?

Вихователь: Молодці ведмеді ми допомогли але ось Дяді Федора і тут немає. Вирушаємо шукати його далі.

(Зустріч з Вовком)

Вихователь: - Ой, що це за звір такий (Вовк)

Діти: Вовк

П: Давайте подивимося може він знає, де Дядя Федір.

Вовк: Ні, але може він серед казкових героїв загубився. Допоможіть мені розгадати загадки про казкових героїв. Багато-багато я їх знаю Вам сьогодні загадаю. Хто уважним буває - Той їх швидко розгадає.

Вихователь: Хлопці давайте допоможемо вовку.

5 зупинка «Загадки про казкових героїв»

1. Хтось за когось ухопився міцно,

Ох, ніяк не витягнути, ох, засіла міцно.

Але ще помічники скоро вдадуться,

Переможе впертість дружну спільну працю.

Хто засів так міцно? Хто ж це ... (Ріпка)

2. Бабуся дуже любила дівчинку.

Шапочку червону їй подарувала.

Дівчинка забула своє ім'я.

Ану, підкажіть її ім'я. (Червона Шапочка)

3. Лікує він мишей і щурів,

Крокодилів, зайців, лисиць,

Перев'язує ранки

Африканська мавпа.

І будь-хто нам підтвердить:

Це – лікар. (Айболіт)

4. Носик круглий, п'ятачком,

Їм у землі зручно ритися,

Хвостик маленький гачком,

Замість туфельок – копитця.

Троє їх - і до чого

Брати дружні схожі.

Відгадайте без підказки,

Хто герої цієї казки? (Поросята)

5. У батька був хлопчик дивний,

Незвичайний – дерев'яний.

Але любив тата сина.

Що за дивний

Людина дерев'яна

На землі та під водою

Шукає ключик золотий?

Усюди ніс суєт він довгий.

Хто ж це?. (Буратіно)

6. Всі дівчата та хлопчики.

Покохати його встигли.

Він – герой веселої книжки,

За спиною його – пропелер.

Над Стокгольмом він злітає

Високо, але не до Марса.

І малюк його впізнає.

Хто ж це? Хитрий. (Карлсон)

7. Ви знаєте цю дівчину,

Вона у старій казці оспівана.

Працювала, скромно жила,

Не бачила ясного сонечка,

Навколо - тільки бруд та попел.

А звали красуню. (Попелюшка)

Вихователь: Молодці всі загадки відгадали. Вовку ми допомогли але ось Дяді Федора і тут немає. Вирушаємо шукати його далі.

(Зустріч з Котом Матроскіним)

Вихователь: Який цікавий герой хто це?

Вихователь: може він знає, де Дядя Федора

Матроскін: Як не бачив. Звичайно, він у нас в Простаквашино. Але спочатку відгадайте з якої казки ці герої? (Морозко:Емеля щука цар (За щучим наказом): Старий стара лисиця вовк(Казка про рибалку та рибку): Коза вовк і сім дітлахів (Вовк і семеро козлят): Мойдодир)

Вихователь: ось і знайшли ми нашого героя. Де ми його знайшли?

Лист від Дяді Федора:

Дядько Федір: Дякую Печкіну за телеграму. І вам хлопці велике спасибі, що допомогли Печкіну знайти мене. Досвідання хлопці нам настав час повертатися у свої казки.

Вихователь: Хлопці давайте попрощаємось із нашими казковими героями. Давайте трохи відпочинемо і вирушимо назад до дитячого садка.

Фізхвилинка:

«Заюшкіна хатинка»

(Діти стоять навпроти один одного)

Зайчик наш у хатинці жив (руки над головою, пальці з'єднані між собою у вигляді будиночка)

Ніколи він не тужив (головою повертають з боку на бік)

Пісню весело він співав (кивають головою)

І на дудочці дудел (імітація гри на дудочці)

Але лисичка постукала (стукають кулачком об кулачок)

Зайця нашого прогнала (плескають у долоні).

Тепер зайчик сумний ходить (кружляють).

Собі він місця не знаходить (зітхають, і розводить руки убік)

І собака, і ведмідь (виляють «хвостиком», потім гойдаються з боку на бік)

До зайця нашого підходять (підходять один до одного),

І ні з чим вони йдуть (розходяться).

Лише єдиний півень

Зайцеві нашому допоміг (махають руками вгору-вниз).

І тепер живуть у будинку (руки над головою, пальці з'єднані між собою у вигляді будиночка)

Приспівуючи, до ладу (обіймають один одного).

Вихователь: Молодці діти, як ви весело грали, нам час повертатися до дитячого садка.

Вихователь: Ну а тепер повертаємося до нашого дитячого садка, а на чому ми добиратиметеся.

Відповіді дітей: На килимах-літаках.

Вихователь: Казка з вами прощається,

Діти додому повертаються.

Раз два три чотири п'ять,

У дитячий садок летимо назад!

Вихователь: Ось ми з вами і повернулися до дитячого садка, сподобалася вам подорож?

Підбиття підсумків. Що вам сподобалося найбільше? Кого ми зустріли з вами в казковій країні? - Чому вчать казки?

Вихователь: Ой, що це за посилка. Давайте подивимося, що у посилці. (Відкриваю, там частування). Тут частування та записка. «Дякую вам діти за дуже цікаві розповіді, ви весело грали, звірят рятували, ви добрі та кмітливі. До зустрічі. Пєчкін».

Частую дітей, заняття закінчилося.

Конспект НОД з розвитку мови для дітей 5-6 років «Країна казок»

Освітня область:мовленнєвий розвиток.
Тема:«Країна казок»
Вік: старша група
Ціль:узагальнити уявлення дітей про казки.
Завдання:
поглиблювати, розширювати та закріплювати знання дітей про казки, поповнювати словниковий запас.
вправляти у словотворі та словозміні.
формувати вміння розпізнавати емоційний стан оточуючих, описувати його.
розвивати мислення, зорову пам'ять, спостережливість.
розвивати дрібну моторикурук та рухів.
розвивати вміння узгоджувати свої дії із партнерами, бажання долати перешкоди.
виховувати вміння розуміти сенс образних виразів у загадках, формувати художній смак.
виховувати повагу до книги, любов до казок.
Матеріали та обладнання: комп'ютер, аудіозаписи, «лист», слайди за казками, тарілки з горохом та квасолею, макети дерев, іграшки Колобок та Лисиця, розрізні картинки, ілюстрації казок, пазли на тему «Казки».
Попередня робота:
читання дітям казок;
обговорення прочитаного матеріалу;
відгадування загадок,
збирання пазлів до казок,
розфарбовування зображень до казок.
Передбачуваний результат:
- Дитина має уявлення про казки, знає назви та впізнає героїв казок.
- опановує здатність міркувати, висловлюватися.
- Формування у дитини практичних навичок роботи з різними матеріалами(Пазли, розрізні картинки, крупа). 1. Організаційний момент.
Вихователь:- Хлопці, сьогодні я хочу запросити вас у подорож! - Хочете вирушити зі мною? (Відповіді дітей)
- Як ви вважаєте, куди ми сьогодні вирушимо? (Відповіді дітей)
2. Основна частина.
Вихователь:
- Хлопці, а ви любите казки? (Відповіді дітей). І я люблю.
– А які казки ви знаєте? (Відповіді дітей)
Вихователь:
- Молодці, багато казок знаєте. А як можна сказати про казку, яка вона? Якщо у казці є диво, то вона… (чудова);
- є чари, те... (чарівна);
- є добро, то… (добра);
- є радість, то… (радісна);
- є загадки, то... (загадкова);
- Є мудрість, то ... (мудра) і т.д.
- А якби вам удалося потрапити в казку, ким би ви хотіли стати? (Відповіді дітей)
1 завдання «Допоможи Попелюшці»
Вихователь:Хлопці, нам надійшов лист. Прочитаємо? (1 слайд)
«Дорогі хлопці! Сердитий чарівник проник у нашу країну казок і приніс нам багато бід. Допоможіть нам будь-ласка. Він переплутав усі казки та всіх казкових героїв. І ми не знаємо, як нам позбутися його злих вчинків»
(2 слайд)
Вихователь:- Хлопці, як ви вважаєте, хто надіслав нам листа? (Попелюшка)
-Чим же займалася Попелюшка? Що робила? (Їй доводилося виконувати найважчу, найскладнішу і найважчу роботу: мачуха часто змушувала її перебирати горох, квасолю. Дівчина працювала всю ніч).
Давайте ми їй допоможемо. Але як ми зможемо потрапити до казки? Які чарівні слова чи заклинання ви знаєте? (Відповіді дітей, вибираються одні слова, наприклад: Крибле-крабле-бумс).
(Звучить музика)
(3 слайд)
Вихователь:Ось ми й у казці. Давайте допоможемо Попелюшці перебрати квасолю (у коробочках квасоля, горох).
Діти перебирають квасолю та горох і на дні тарілок знаходять загадки.
2 завдання «Загадки – відгадки»
Після кожної відгаданої загадки вихователь включає слайд із зображенням казкового героя.
1. Червона дівчина сумна,
Їй не подобається весна.
Їй на сонці тяжко,
Сльози ллє бідолаха.
Снігуронька (4 слайд)
2. У небесах і землі скаче баба на мітлі,
Страшна, зла, хто вона така?
Баба-Яга (5 слайд)
3. У Оленки-сестриці
Забрали братика птаха.
Високо вони летять
Далеко вони дивляться
Гуси-лебеді (6 слайд)
4. Летіла стріла і влучила в болото,
І в цьому болоті впіймав її хтось.
Хто розпрощався із зеленою шкірою.
Став милою, гарною, гарною?
Царівна жаба (7 слайд)
5. Посадив її дід у поле
Літо ціле зростало.
Усією сім'єю її тягнули
Дуже велика була.
Ріпка (8 слайд)
6.Жили-були сім хлопців
Білі маленькі козенят.
Проникнув обманом сірий до будинку.
Коза потім його знайшла,
Перехитрити його змогла.
І всіх своїх дітей врятувала.
Козенята (9 слайд)
7.На сметані був мішень
У російській печі випечений.
Зустрічав у лісі звірів
І пішов від них швидше.
Колобок (10 слайд)
Вихователь:
- Хлопці, підкажіть, а куди покотився Колобок у казці? (Відповіді дітей)
- Хочете вирушити за Колобком у Чарівний ліс? (Відповіді дітей)
Звучить аудіозапис. Вихователь котить Колобка до лісу, всі йдуть за Колобком.
3 завдання «Лисичкини казки»
Вихователь:
- Хлопці ліс чарівний перед нами, тиша кругом стоїть. А як ви думаєте, у чарівному лісі якісь звірі живуть? (Відповіді дітей)
Вихователь:- Загадаю вам загадку
Хто у лісі свої сліди
Спритно замітає?
Вогником серед листя
І кущів мелькає?
Це грізний ворог мишей,
Зайців та полівок,
Усіх звірів лісових хитрощів,
Швидкий він і спритний.
(Відповіді дітей) Вихователь показує іграшку Лисицю
- Який у казках буває лисиця?
(Відповіді дітей)
- Допоможіть Колобку не потрапити Лисичці до лап. Назвіть казки, у яких лисиця є головним героєм? Тоді Лисиця відпустить Колобка (відповіді дітей)
(Варіанти відповідей:
- Лисичка - сестричка та сірий вовк
- Колобок
- Теремок
- Перчатка
- Лисичка з качалкою
- Лисиця та журавель та ін.)
Вихователь:- Молодці! Лисичка задоволена вашими відповідями. Колобок врятовано!
Фізмінка «Колобок»
Колобок, колобок, теплий та рум'яний. (нахили вправо, вліво)
Стриб та скок, стриб та скок, припустився наш дружок, (стрибки, біг на місці)
То праворуч повернув, то ліворуч він звернув, (повороти праворуч і ліворуч)
То з листочком закрутився (поворот на 360 градусів)
то з білченятком потоваришував. (Присідання)
Покотився по доріжці, (біг групою)
і потрапив до мене в долоні. (Діти підбігають до вихователя)
Вихователь:- Вирушаємо далі у подорож казками.
4 завдання. Вікторина «Чи добре ти знаєш казки».
1. Хто допоміг зайцеві лисицю з хатинки вигнати? («Заюшкіна хатинка» – півень)
2. Як називається казка, де братик Іванко перетворився на козеня? («Сестриця Оленка і братик Іванко»)
3. Як називається казка, головний геройЯкою їде на грубці до царя? («За щучим велінням»)
4. У якій казці мишка допомогла витягнути овоч із землі? («Ріпка»)
5. У якій казці дід та баба плакали над розбитим яйцем? ("Курочка Ряба")
6. У якій казці птахи на своїх крилах забрали хлопчика? («Гусі-лебеді»)
7. Біля лісу, на узліссі троє їх живе у хатинці.
Там три стільці та три кухлі.
Три ліжечка, три подушки.
Вгадайте без підказки хто герої цієї казки?
(Три медведі)
Як ви здогадалися? (відповіді дітей)
- А який настрій буває у ведмедиків? (Відповіді дітей)
- А ви знаєте, що ведмедики люблять грати? Давайте і ми з вами пограємося (діти вільно розташовуються по залі).
Гра: "Кумедні ведмеді"
(Діти з допомогою мімічного вправи зображують зміст вірша.)
Коли ведмедям сумно – вони роблять так.
Коли ведмеді здивовані – роблять отак.
Коли вони налякані – вони такі.
Коли ведмедики зляться – вони вже інші.
Коли ведмеді радіють – роблять ось так.
Вихователь: Молодці, хлопці та дівчата. Ось який різний настрій буває у ведмедів у казці «Три ведмеді».
5 завдання «Казкові пазли»
Вихователь.
- Сталося лихо, всі казкові картинки розсипалися, напевно не обійшлося тут без витівок Кощія Безсмертного.
Пазли ви повинні зібрати
І казку назвати!
(Діти діляться на 3 команди та збирають пазли)
3. Заключна частина. Рефлексія.
Вихователь:- Молодці, впоралися з усіма завданнями. Тепер усі герої на своїх місцях. Ось і закінчилася наша подорож казками.
- Що вам сподобалося в подорожі? (Відповіді дітей)
- Що найбільше запам'яталося? (Відповіді дітей)
- А чи не час нам у свою групу, у свій дитячий садок повертатися?
- Я думаю, що нас уже іграшки, і книжки зачекалися.
- Давайте скажемо всі разом чарівні слова: "Кріблі-краблі-бумс".

Презентація на тему: Країна казок

Всеросійський конкурс педагогічної майстерності Методична скарбничкапедагога дитячого садка»

Мета НІД: Організувати діяльність вихованців з метою узагальнення та систематизації вивченого матеріалу, присвяченого казкам

Інтеграція освітніх галузей:

  1. Читання художньої літератури
  2. Соціалізація
  3. Комунікація
  4. Художня творчість
  5. Музика.

Завдання НОД:

Освітні:

  • Систематизувати та збагачувати знання дітей про поняття «казка»;
  • вчити дітей передавати характери персонажів, використовуючи міміку та жести;
  • підтримувати інтерес до розповіді на пропозицію дорослого.

Розвиваючі:

  • розвивати мову, вміння підтримувати діалог;
  • збагачувати словник дітей російськими мовними зворотами;
  • розвивати артистичні здібності під час розповідання епізоду казки за ролями.

Виховні:

  • виховувати інтерес до читання та розповідання казок;
  • відрізняти добро від зла,
  • доставити дітям радість та задоволення від гри;
  • бажання виявляти доброзичливість.

Попередня робота: читання та розповідання казок; розгадування загадок про казкових героїв; малювання портретів казкових героїв; твір казок за моделями; знайомство з прислів'ями та приказками.

Активізація словника: запровадити слова, що позначають ознаки предметів «чарівна», «чудова», «повчальна», «загадкова», «ягать».

Хід НІД

Вихователь:Ви любите казки? Я принесла вам книгу, яка має назву «Книга казок». Хочете подивитися?

Діти розглядають ілюстрації та бачать, що всі герої з казок «переплутані».

Вихователь:Нічого не можу збагнути! Що сталося? Хлопці, а ви помітили щось незвичне?

Діти висловлюють свої припущення: «тут герої з різних казок, але вони не у своїх казках». З книги зненацька вилітає записка.

Вихователь:

Хто на ступі в лісі літає?
І у хатинці там живе?
Хто дітей завжди лає,
Казки слухати не дає? (Баба Яга).

Вихователь:Хто це, хлопці? Ви здогадалися? А ви знаєте, чому її звуть баба Яга? Від слова «ягати», що за старих часів означало «кричати, лаятися». Хлопці, треба навести лад у казках, як ви думаєте, що потрібно для цього зробити? (Вислуховуються варіанти дітей: «треба зробити так, щоб усі герої були у своїх казках», «треба пройти випробування», «треба допомогти героям повернутися у свої казки»).

Діти заплющують очі, на стіні з'являється картинка, із зображенням епізодів із різних казок.

Вихователь:Цікаво, до якої казки ми потрапили? (читає загадку)

«По засіках скребен,
На сметані мішон,
На віконці холодний,
Круглий бік, рум'яний бік
Покотився...» (колобок)

Хлопці, чи ви пам'ятаєте цю казку? Я пропоную поділитися вам на три команди. Кожній команді я дам картинку з епізодом казки. Ви, дивлячись на картинку, постарайтеся обіграти цей епізод із казки «Колобок». Це і буде ваше перше випробування.

Після виконання завдання, на одній із перших сторінок у «Книзі казок» усі герої стають на свої місця

Вихователь:

«Стригає, скаче,
Гірко плаче.
Собака не допоміг,
Ведмідь не допоміг,
Один півник Горю допоміг».

Вихователь:Хлопці, ви впізнали казку? (відповіді дітей: «ця казка називається «Лиса та заєць»). Давайте пограємось у цю казку. Я вам пропоную пригадати кінець цієї казки.

Діти розповідають фінал казки, педагог одягає маски – шапочки, проводить драматизацію уривка). Вихователь показує дітям одну з перших сторінок у Книзі казок, всі герої стають на свої місця.

Вихователь:Молодці, хлопці, із цим завданням ви добре впоралися. Ось яка повчальна казка! Ось наступна загадка: «Бабуся дівчинку дуже любила, Шапочку червону їй подарувала, Дівчинка ім'я забула своє, Ану, підкажіть ім'я її!» Згадаймо, як вовк прикинувся бабусею і розмовляв з Червоною шапочкою. Знайдіть собі пару, домовтеся хто буде вовком, а хто Червоною шапочкою.

Розігрування діалогу за ролями, у «Книзі казок» ще одній сторінці всі герої опиняються своєму місці.

Вихователь:Російський народ зібрав у свою скарбничку безліч чудових казок. Назвіть казки, які вам знайомі? (Діти називають всі знайомі казки). Діти, які авторські казки ви знаєте? (Діти називають знайомих авторів казок).

Скажіть, а чи в казках усі герої добрі та чуйні? (передбачені відповіді: «є в казках і добро і зло», «добро завжди перемагає зло», «зустрічаються різні герої – добрі та злі»). Я пропоную пограти у гру. У цій чарівній скриньці сховалися персонажі різних казок, я пропоную визначити, які герої казок, на вашу думку, гарні, добрі, а які злі.

Гра «Чарівна скринька». Давайте зробимо велике коло. Якщо з скриньки ви дістанете «доброго» героя, то ви плескаєте в долоні. Але, якщо ви дістали «злого» героя, то тупаєте ногами.

Вихователь:Як відомо, у казках відбуваються різні дива. Давайте заглянемо до «Книги казок». Подивимося, чи герої казок на своїх місцях? Дивіться, хлопці, ми розчарували книжки.

Вихователь:Як ви вважаєте, чому Баба Яга така зла? (Відповіді дітей: «вона живе одна в лісі», «її ніхто не любить», «у неї страшне обличчя», «він хоче, щоб її боялися»). Що зробити, щоб вона не була такою шкідливою? (відповіді дітей: її треба пошкодувати, запросити в гості, пригостити, подружитися з нею і т.д.)

Вихователь:А давайте намалюємо добру Бабу Ягу, вона побачить себе радісною, гарною, і серце в неї розтане. Ми пошлемо бабі Язі її портрети, адресу є … і скажімо їй добрі слова, і я думаю, що від нашого серцевого тепла, характер у неї змінитися, вона стане добрішою. (Діти малюють обличчя «доброї» баби Яги).

Вихователь:Хлопці, чому нас учить казка? («казки повчальні», «добро завжди перемагає зло», «казка вчити дружбу», «в казці можна побачити чудеса», «казки загадкові, чарівні»).

Дякую за ваші добрі очі та привітні посмішки. А закінчити нашу зустріч я хотіла б знову посмішкою. Встанемо в коло, візьмемося за руки і посміхнемося всім навколо і один одному.

Анна Діян
Конспект НОД «Подорож до країни казок»

КонспектНОД у другій молодшій групіз використанням ігрової технології та елементів методики ТРВЗ

Тема НОД: « Подорож до країни казок»

Ціль: Створення умов для природного психологічного та соціально - комунікативного розвиткудітей, збагачення досвіду самостійної діяльності, вирішення доступних пізнавальних завдань у вигляді ігрових прийомів та елементів методики ТРВЗ.

Освітні:

1. Вчити дітей дізнаватися знайомі казки, казкових героїв.

2. Формувати вміння вирішувати логічні завдання; активізувати словниковий запас дітей

3. Формувати комунікативні навички (діалогічну мову через спільне обговорення); правильне слововимова, ситуативно-ділове спілкування у роботі над казками, зв'язне мовлення).

Розвиваючі:

1. Продовжувати розвивати здатність дітей до емпатії; вміння мислити з допомогою прийомів аналізу, синтезу, порівняння.

2. Розвивати пізнавальну активність, увагу, пам'ять, креативне мислення, творчі можливості за допомогою елементів методики ТРВЗ.

Виховні:

1. Виховувати допитливість, дружелюбність, бажання прийти на допомогу, викликати у тіток позитивні емоції.

Словникова робота: активізувати у мовленні дітей слова-ознаки предметів, властивості предметів (прикметники, дії (дієслова) .

Матеріал до НІД: м'яч, «Чарівна скринька», у ньому Колобок, картки-схеми до казці«Колобок», рукавичка, ілюстрації до казки«Коза з козенятами», «Заюшкіна хатинка», аркуші паперу (з попередньо намальованим воском повітряними кулями, пензлики, фарби.

Попередня робота: читання казок, мовні ігрина підбір прикметників до іменників, робота зі схемами, розв'язання проблемних ситуацій, розгляд предметів (З чого зроблено, що з нього можна зробити, чим він був раніше) .

Форма роботи: групова (Індивідуально-колективна) .

Тип НОД: комплексне заняттятворчого застосування знань та умінь дітей.

Методи та прийоми: наочні та ігрові методи у поєднанні зі словесними методами.

І етап. Організаційний

1. Псисихогімнастика – вітання (Діти стоять у колі, тримаючись за руки) .

Привіт - сонце золоте,

Привіт – небо блакитне,

Привіт – легкий вітерець,

Привіт - маленький друже,

Привіт – ранок,

Здрастуйте – день,

Нам вітатися не ліньки.

ІІ етап. Мотиваційний

Фея: Ви впізнали мене, хлопці? Хто я? Правильно, я – чарівна казкова фея! І сьогодні я хочу запропонувати вам здійснити подорож за казками. Хочете відправитися в таке подорож? А казки ви знаєте? Ось я зараз і перевірю! (вихователь кидає м'яч дітям, ставить питання, діти ловлять м'яч та відповідають на питання вихователя)

(метод "Мозковий штурм") .

Хто від бабусі втік і від дідуся пішов?

Хто з'їв козенят?

Хто прийшов у гості до ведмедів?

В який казці дід бив, бив яєчко та не розбив?

Що виросла «Велика – превелика»?

Що трапилося з крижаною хатинкою?

В який казці кіт рятував півня?

Хто ніс кошик з пиріжками бабусі та дідусеві?

Вихователь: молодці хлопці, казки добре знаєте. Тепер ми з вами можемо вирушати в дорогу.

ІІІ етап. Практичний

Дивіться, хлопці, казкова чарівна скринька(Діти сідають на стільчики) .

Подивимося, що там лежить (вихователь заглядає в скриньку) .

Тут лежать речі з казок(Дістає Колобка) .

Це хто? (Колобок)

А Колобок який? (круглий, рум'яний, неслухняний) .

А що ще буває таке саме? (метод аналізу) .

(куля, м'яч, яблуко, булка, цукерка)

Що трапилося з Колобком? (Відповіді дітей) .

Як би ти врятував Колобка? (Творче завдання – метод спроб і помилок)

3. Вихователь дістає із скриньки листи-схеми

Завдання: подивитися на схеми та сказатияка казка в них сховалась?

(«Клобок»)

А лисичка якась у казці? (хитра, хитра, руда, пухнаста) .

А півник, який? (цікавий, довірливий, голосистий) .

А котик який? (сміливий, відважний, швидкий, спритний) .

4. Вихователь дістає з скриньки рукавичку.

Що це? (рукавичка)

А рукавичка якась? (тепла, вовняна, яскрава, красива, барвиста) .

А з чого вона зроблена? (З ниток, з тканини) .

А що ще роблять із ниток та тканини? (Відповіді дітей) .

Навіщо потрібна рукавичка (Руки гріти, щось витерти, взяти гаряче) .

А хто жив у рукавичці?

Чому вони там мешкали?

Давайте уявимо себе тваринами, які жили у рукавичці.

(Метод емпатії) .

Вихователь запитує у дитини:

Ти хто? Як тебе звати? Де ти живеш? Чим харчуєшся? Що любиш робити? Кого ти боїшся? З ким ти товаришуєш? (дитина відповідає від імені тварини) .

5. Фізкультхвилинка.

Дружним колом один за одним

Ми йдемо за кроком крок.

Стій на місці, ну разом роби так:

Розми встали, розпрямилися,

Два-зігнулися, нахилилися,

Три-руками три бавовни,

А чотири – під боки.

П'ять-руками помахати,

Шість-на місце сісти знову.

6. Вихователь дістає із скриньки ілюстрації до казки«Коза з козенятами»

Хто тут мешкає? (Коза з козенятами)

Мама Кози мала трьох козенят? (немає семеро)

Чому козенята потрапили в біду? (були неслухняними)

А який був сірий вовк? (сірий, злий, зубастий) .

А яка була мати Коза? (добра, дбайлива) .

А добре чи погано, що мама Коза йшла до лісу? (метод "Добре погано"). (добре-поїсть, козеням буде молоко, погано-залишала козенят одних) .

7. Дід. Гра «Хто чим буде».

Вихователь дістає з скринька:

Дощечка-стіл, стілець, теремок.

Яйце-курча, курочка, омлет.

Клубочок-шапочкою, рукавичкою, шарфиком.

Насіння-квіточкою, редискою.

8. Вихователь дістає із скриньки зайчика – він плаче.

Як ви думаєте, що могло статися із зайчиком, хто його міг образити?

(його лисиця вигнала з дому) .

А давайте підкажемо лисиці з чого ще можна звести будинок.

(метод спроб та помилок)

А як можна розвеселити зайчика? (Відповіді дітей) .

ІV етап. Рефлексивний

Наше подорож добігає кінця. Мені з вами було дуже весело та цікаво. Згадаймо, де ми з вами побували? А що робили? Що вам сподобалося найбільше? А що не сподобалось? (Відповіді дітей). А мені сподобалося, як ви намагалися, були активними (Назвати позитивні моменти і негативні, якщо такі були) .

А зараз я хочу вам запропонувати розвеселити нашого зайчика. Подивіться, який він сумний. Для цього ми з вами перетворимося на маленьких чарівників. А допоможуть нам у цьому ці чарівні пензлики та аркуші паперу. Потрібно зафарбувати ці аркуші фарбою і ви побачите, що вийде.

(Діти приступають до роботи. На аркуші з'являється зображення повітряних куль. Вони різнокольорові, яскраві, веселі. Діти дарують кролику свої роботи. Зайчик радісний. Дякує дітям. Тікає в казку) .